تبلیغات

بخشنامه دستمزد مبنای پرداخت حق بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد به روز رسانی و ابلاغ شد

حق بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، بر اساس بخشنامه شماره ۶۸۴ امور فنی بیمه شدگان این سازمان و به منظور به روز رسانی دستمزد مبنای پرداخت حق بیمۀ بیمه شدگان صاحبان حرف و مشاغل آزاد و در اجرای ماده ۳۵ قانون تأمین اجتماعی و مصوبه شورای عالی تأمین اجتماعی مورخ ۲۶‏‏/۰۴‏‏/۶۷ ، لیست حداقل دستمزد روزانه مبناء کسر حق بیمه مربوط به بیمه شدگان مذکور که براساس بند ۵ یک هزار و هشتصد و دهمین صورتجلسه هیأت مدیره این سازمان مورخ ۰۷‏‏‏‏‏/۰۳‏‏‏‏‏/۹۷ به تصویب رسید و جهت اجرا ارسال شد.
بر این اساس، آن عده از بیمه‏ شدگانی که مطابق جدول لیست ( انتهای بخشنامه)، مشمول تغییر دستمزد مبنای پرداخت حق بیمه هستند، از تاریخ ۰۱‏‏‏‏/۰۹‏‏‏‏/۹۷ میزان حق بیمه آنان بر اساس دستمزد جدید محاسبه و لحاظ می‏ شود. ضمناً دستمزد سایر حِرف و مشاغل نیز پس از شناسائی و اخذ مجوز از مرجع ذیصلاح متعاقباً اعلام خواهد شد.
گفتنی است، متقاضیانی که قبل از تاریخ ۰۱‏‏‏‏/۰۹‏‏‏‏/۹۷ نسبت به ارائه درخواست اقدام و موفق به انعقاد قرارداد نشده‏ اند، اعمال ضرایب دستمزد آنان از تاریخ فوق الذکر به بعد خواهد بود.
متقاضیانی که طبق مقررات مربوطه میانگین دستمزد مبنای پرداخت حق بیمه آنان از دستمزد جدید بیشتر باشد، دستمزد مبنای پرداخت حق بیمه آنان بین دستمزد جدید و حداکثر میانگین دستمزد محاسبه شده به انتخاب متقاضی خواهد بود.
در خصوص مجریان طرح‏های خوداشتغالی و کارآفرین بنیاد شهید و امور ایثارگران، نخبگان و استعدادهای برتر و نویسندگان، روزنامه‏ نگاران و هنرمندانی که قبلاً در زمره بیمه ‏شدگان موصوف قرار گرفته و دارای قرارداد فعال هستند، ضرورتی به ثبت کد شغل مربوطه نبوده و به طور سیستمی با توجه به نوع بیمه، دستمزد آنان تغییر خواهد یافت. بدیهی است به منظور پذیرش درخواست متقاضیان جدید، ثبت کد شغل الزامی خواهد بود.
در خصوص آن گروه از بیمه‏ شدگان صاحبان حرف و مشاغل آزاد که لغایت اسفندماه ۹۷ نسبت به پیش پرداخت حق بیمه اقدام نموده ‏اند، با استخراج گردش حساب مابه التفاوت ناشی از اعمال دستمزد جدید قابل وصول خواهد بود.

فایل PDF مربوط به لیست حداقل دستمزد روزانه مبنای پرداخت حق بیمه مشمولین بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد را از لینک زیر می توانید دانلود و مشاهده نمائید:

    اطلاعات دانلود

  • فرمت فایل: Pdf
  • حجم فایل: 304 کیلوبایت
  • شرکت سازنده: سازنده ای وجود ندارد.
  • رمز فایل: www.chaabok.com

من فارغ التحصیل رشته حسابداری با 10 سال سابقه کار هستم.هدف از فعالیت توی سایت چابک انتقال اطلاعات و تجربه کاری خودم به افرادی است که تازه وارد عرصه حسابداری شده اند.

مطالب مشابه

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برو بالا
آموزش های رایگان حسابداری
آموزش مفاهیم حسابداری بصورت کاربردی و عملی
قوانین و مقررات
جدیدترین قوانین و بخشنامه های مالیاتی
دوره های آنلاین
آموزش های حرفه ای و کاربردی، ورود به بازارکار
رویدادهای ویژه
مهمترین اخبار و رویدادهای ویژه مرتبط با حسابداری