تبلیغات

مالیات پرداختی کارگران در سال آینده ۳۵۰ هزار تومان است

[ad_1]

عضو هیئت مدیره کانون عالی کارفرمایان گفت: سقف مالیات کارگران در سال ۹۵ سالانه ۳۵۰ هزار تومان است.


اصغر آهنی ها عضو هیئت مدیره کانون عالی کارفرمایان در گفت و گو با خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با توجه به تعیین افزایش حقوق کارگران در سال ۹۵، اظهار داشت: با توجه به این‌که میزان حقوق دریافتی کارگران به نسبت اندک است، دولت می تواند با روش های غیر نقدی به امرار معاش هرچه بهتر این افراد کمک کند.

وی در ادامه در خصوص یکی از این روش ها گفت: به جای آن‌که مالیات را تنها از کارگران شناسنامه دار دریافت کنند، برنامه ای برای پرداخت مالیات کارگران زیرزمینی داشته باشند.

عضو هیئت مدیره کانون عالی کارفرمایان افزود:سقف مالیات کارگران در سال ۹۵ سالانه ۳۵۰ هزار تومان است، که این مبلغ عدد کمی است و باید حداقل ۱۰ تا ۱۵ درصد افزایش یابد.

آهنی ها در ادامه با بیان این‌که بهره وری در کشور مغفول مانده است،بیان کرد: بهره وری در ایران پایین تر از یک ساعت و در کشورهای تولیدی کاری در جهان بیش از ۶ تا ۷ ساعت است.

وی با اشاره به این‌که میانگین خانواده های ایرانی ۳٫۵ نفر محاسبه شده است، تصریح کرد: افزایش ۱۴ درصدی حقوق کارگران همراه با دریافت حق اولاد و همچنین بن دریافتی و بدون هیچ اضافه کاری و حق شیفت به بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان می رسد که از تورم انتظاری دولت که به میزان ۱۰٫۵ درصد است پیشی می گیرد.

عضو هیئت مدیره کانون عالی کارفرمایان با بیان این‌که این میزان دستمزد کارگران برای کارفرما با پرداخت حق بیمه آن ها بیش از این مبلغ محسوب می شود، گفت: امیدواریم با همکاری تمامی گروه‌های کارگری و کارفرمایی از شرایط سخت اقتصادی که هم اکنون در کشور حاکم است، با موفقیت عبور کنیم.[ad_2]

لینک منبع

شاخص ترین ویژگی های من سخت کوشی ،تلاش با هدف و عشق به کارآفرینی است.

مطالب مشابه

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برو بالا
آموزش های رایگان حسابداری
آموزش مفاهیم حسابداری بصورت کاربردی و عملی
قوانین و مقررات
جدیدترین قوانین و بخشنامه های مالیاتی
دوره های آنلاین
آموزش های حرفه ای و کاربردی، ورود به بازارکار
رویدادهای ویژه
مهمترین اخبار و رویدادهای ویژه مرتبط با حسابداری