تبلیغات

بودجه 72هزار میلیارد تومانی تأمین اجتماعی برای سال 95

به گزارش خبرگزاری تسنیم، علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در پایان سال 94 دو جلسه خیلی مهم را برگزار کردیم که جلسه شورای عالی صندوق‌های بیمه‌ای و تأمین اجتماعی و شورای عالی بیمه از جمله این جلسات بود. در این نشستها تصمیمات مهمی گرفته شد.

وی افزود: در ارتباط با صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر تصمیم گرفتیم بتوانیم با کاری که روی سقف تعداد انجام دادیم بتوانیم جذب بیشتری از بیمه شدگان را داشته باشیم و خدمات بیشتری را به روستاییان ارایه دهیم. هم اکنون دفترچه بیمه روستاییان بیش از 4 برابر ارزشمند شده است.

وی گفت: در حوزه تأمین اجتماعی هم مهمترین تصمیمی که اتخاذ شد تصویب بودجه 72 هزار میلیارد تومانی تأمین اجتماعی برای  سال 95 بود، که این رقم قابل توجهی در شرایط اقتصادی کشور است.

دکتر ربیعی تصریح کرد: خوشبختانه سازمان تأمین اجتماعی تاکنون به همه تعهدات خود به‌ویژه در حوزه مستمری بگیران عمل کرده و توانسته بودجه مورد نیاز خود را در سال 1394 تأمین نماید. پیش‌بینی بودجه 72 هزار میلیارد تومانی تأمین اجتماعی نه انبساطی است و نه انقباضی، بلکه پیش‌بینی واقع‌بینانه است تا بتوانیم به تعهدات خود پاسخ دهیم.

وی افزود: در بخش درمان و خرید خدمت با تفاهم‌نامه‌ای که میان بانک مرکزی و وزارت بهداشت امضا کردیم توانستیم عقب‌ماندگی مربوط به طلب  بیمارستانهای دولتی را تا حدود زیادی جبران کنیم و امروز با امضای این تفاهم‌نامه در بخش دولتی در سازمان تأمین اجتماعی به‌روز شده‌ایم، که من در همین‌جا از جناب آقای دکتر سیف رییس محترم بانک مرکزی و وزیر محترم بهداشت تشکر می‌کنم.

دکتر ربیعی یادآور شد: اگر بیمارستانهای دولتی اسناد خود را ارایه دهند می‌توانند از طریق بانک رفاه مطالبات خود را دریافت کنند.

وی افزود: سازمان تأمین اجتماعی همچنین در جهتگیری‌ها به‌سمت مسایل اجتماعی در حوزه سفر و مسکن روی آورد. در بخش مسکن منتظر بودیم که گشایش‌های بیشتری در بخش بانکی ایجاد شود. در خصوص مسکن مستمری بگیران و بازنشستگان تأمین اجتماعی هم برای سال 95  حدود 500 میلیارد تومان بودجه پیش‌بینی ‌کردیم که این رقم با وام بانکی خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: مجموعه این موارد تحول بسیار مهمی بود که با کار کارشناسی و عقلانیت و سختکوشی صورت گرفت.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: در بخش بیمه سلامت با توجه به اینکه رئیس جمهور محترم تأکید کردند که به هیچ عنوان از خدمات بیمه شدگان جدید کاهش ندهیم ما نیز حدود 11 میلیون نفر را بیمه کردیم.

ربیعی به فرایندی که در خصوص  بیمه شدگان  طی شده اشاره کرد و گفت: بر اساس مطالعات آماری و  نمونه جامعه آماری که در برخی از استانها گرفته شد و قابل تعمیم به سایر استانها است مشاهده شد که بیش از 90 درصد آنان درآمد کمتر از یک میلیون تومان داشتند و اساساً با مفهوم بیمه و دفترچه بیمه هم خیلی آشنا نبودند، اما بر اساس تبلیغاتی که در زمینه بیمه صورت گرفت این افراد برای بیمه شدن مراجعه کرده‌اند.

وی افزود: البته پیش‌بینی ما در این بخش 5 میلیون نفر بود که این تعداد  به 10 میلیون نفر رسید. از سوی دیگر  برخی از منابع هدفمندی هم نتوانسته بود محقق شود. به‌طور کلی سال 94 از نظر اقتصادی سال سختی بود. در  نشست هیئت وزیران هم درباره بیمه سلامت بحث شد که امیدواریم در این یکی دو روز باقی‌مانده از سال 94 بتوانیم بخشی از بدهی بیمه سلامت را تأمین کنیم، اما برای سال 95 با توجه به منابع موجود در حال تصمیم گیری هستیم که منابع و خرید خدمت را با هم متناسب کنیم.

وی افزود: باید یادآور شوم که در بخش تأمین  اجتماعی خوشبختانه مشکلاتمان حل شده است و در بخش بیمه سلامت هم وضعمان از قبل خیلی بهتر شده است. سطح خدمات اکنون افزایش پیدا کرده و فراگیری و کیفیت خدمات هم گسترش یافته و قابل قیاس با دورانی که نه کیفیتی بود و نه فراگیری و البته بدهی‌های طولانی بیش از یک سال رخ می‌داد نیست، سعی می‌کنیم بدهی‌ها طولانی نشود، ولی انصاف است که با انصاف درباره بیمه‌ها صحبت کنیم. بیمه‌ها کار بسیار بزرگی را با مجاهدت خاموش در جهت مبارزه با فقر درمان انجام دادند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به تصمیمات شورای عالی بیمه هم پرداخت و گفت: در جلسه شورای عالی بیمه هم چند تصمیم بسیار خوب گرفته شد که یکی از این تصمیمات در خصوص داروی پیوند اعضا بود، قبلاً در دولت دراین‌باره بحث شده بود که مجدداً بار مالی آن بررسی و تصمیم لازم گرفته شد.

ربیعی افزود: داروی رتپلیز از جمله داروهایی است که تحت پوشش قرار گرفت. این دارو در بیمارانی که دچار سکته قلبی می‌شوند کاربرد دارد و در صورت استفاده در چند ساعت اول بعد از بروز سکته نجات‌بخش جان بیماران است.  این دارو اولین داروی نسل جدید از داروهای حل‌کننده لخته خون می‌باشد که توسط متخصصان داروسازی کشور تولید می‌گردد و از امروز با مصوبه شورای عالی بیمه خدمات درمانی کشور تحت پوشش بیمه پایه قرار گرفت.

وی خاطرنشان کرد: داروی دیگر آلتپلیز است که تحت پوشش قرار گرفته، این دارو در بیمارانی که دچار سکته مغزی می‌شوند کاربرد دارد و در صورت استفاده در چند ساعت اول بعد از بروز سکته نجات‌بخش جان بیماران می‌باشد. تا کنون هیچ دارویی برای این دسته از بیماران در دسترس بیمه‌شده‌ها نبود که با این مصوبه بسیاری از بیماران از این دارو منتفع خواهند شد.

ربیعی افزود: کارتریج انسولین‌های R و N و 70/30 تولید داخل با سهم بیمار 10 درصد در شورای عالی بیمه مورد تصویب قرار گرفت. این دارو برای اولین بار در ایران تولید شده و وارد بازار دارویی کشور شده است. این شکل دارویی در مقایسه با ویال‌های انسولین به‌خصوص در اطفال و افراد بالای 60 سال با توجه به سهولت مصرف بسیار مفید می‌باشد.

وی گفت: علاوه بر این ریتوکسی مب که  یک داروی تعدیل کننده سیستم ایمنی می‌باشد و به‌عنوان ضدسرطان، درمان پمفیگوس، درمان کمکی در MS، و بیماران پیوندی کاربرد دارد تحت پوشش قرار گرفته است. داروی سرترالین به‌عنوان مؤثرترین داروی درمان افسردگی با توجه به تولید دارو توسط متخصصان داروسازی کشور و ژل دیلتیازم نیز تحت پوشش بیمه پایه قرار گرفت. همچنین خوشحالم بگویم در سال اقتصاد مقاومتی هر چند ماه، یک داروی جدید ایرانی را که قابل رقابت باشد، توانستیم به تولید برسانیم.

 

شاخص ترین ویژگی های من سخت کوشی ،تلاش با هدف و عشق به کارآفرینی است.

مطالب مشابه

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برو بالا
آموزش های رایگان حسابداری
آموزش مفاهیم حسابداری بصورت کاربردی و عملی
قوانین و مقررات
جدیدترین قوانین و بخشنامه های مالیاتی
دوره های آنلاین
آموزش های حرفه ای و کاربردی، ورود به بازارکار
رویدادهای ویژه
مهمترین اخبار و رویدادهای ویژه مرتبط با حسابداری