تبلیغات

رئیس سازمان فنی و حرفه ای: از فرصت های شغلی مورد نیاز بازار حمایت می کنیم

فنی و حرفه ای

محمدامین سازگارنژاد عصر شنبه در حاشیه افتتاح جشنواره ترنم بهار در منطقه آزاد انزلی در مصاحبه با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: آموزش به فعالان عرصه مشاغل خرد از اولویت های سازمان فنی و حرفه ای با رویکرد اجرای غیردولتی در راستای توانمندسازی آموزشگاه های آزاد به جهت تعریف مشاغل جدید و انتقال تجارب به فعالان در سال 95 است.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به معضل بیکاری، گسترش مشاغل خرد و خانگی می تواند کمک زیادی به ایجاد اشتغال کند.
سازگارنژاد تصریح کرد : برنامه های سال جدید مبتنی بر طرح ها و پروژه های اولویت دار و در راستای رفع نیاز بازار کار به نیروی انسانی ماهر طراحی و اجرا می شود.
وی همچنین از طراحی سامانه الکترونیکی مبتنی بر وب برای پایش دوره های آموزشی در مراکز آموزش فنی و حرفه ای بعنوان یکی از برنامه های سال جدید این سازمان خبر داد .
وی با اشاره به این که فناوری ارتباطات و اطلاعات در برنامه های سال جدید سازمان از اهمیت ویژه ای برخوردار است، متذکر شد: به دنبال راهکارهایی برای بهره گیری از فناوری اطلاعات بمنظور آموزش مهارت درون خانه های مردم هستیم .
سازگارنژاد اظهار کرد : با معاونت اشتغال وزارت کار و همچنین صندوق کارآفرین امید، در راستای حمایت از آموزش دیدگان دارای طرح تولیدی به توافق رسیده ایم.
وی خاطرنشان کرد: استان گیلان به دلیل گردشگر پذیر بودن و تنوع صنایع دستی، فرصت های زیادی برای ایجاد اشتغال و کسب درآمد دارد.
وی تصریح کرد: شعاری در سال 95 در سازمان داریم مبنی براینکه آموزش هایی را که مردم می توانند دربخش خصوصی فعالیت کنند، در بخش دولتی به آن پرداخته نشود.
سازگارنژاد با اشاره به وجود هشت هزار آموزشگاه فعال در کشور گفت: سازمان فنی و حرفه ای در راستای توانمند تر شدن آنها حمایت خواهد کرد تا نقش و سهم بیشتری را در آموزش ها با رویکرد غیر دولتی داشته باشیم .
رئیس سازمان فنی و حرفه ای اضافه کرد :با توجه به سوابق خوب و زیرساخت های مناسب گیلان در بخش آموزش های غیر دولتی، سال 95 نیز در راستای حمایت از بخش های غیر دولتی به جهت ارتقاء سطح آموزش تلاش خواهد شد.
جشنواره ترنم بهار و نوروز بازار، عصر شنبه با حضور رئیس سازمان فنی حرفه ای کشور در منطقه آزاد انزلی آغاز به کار کرد.
این برنامه شامل جشنواره غذا، صنایع دستی و جشنواره اقوام است و 42 غرفه در راستای عرضه مستقیم صنایع دستی و غذای محلی و پوشاک در این جشنواره وجود دارد.
جشنواره اقوام ایرانی نیز از اول فروردین ماه به مدت 14 روز با حضور اقوام بوشهری، کرد، ترکمن و خوزستانی هر روز برگزار می شود.
شهرستان انزلی در 40 کیلومتری شمال غرب مرکز استان گیلان واقع است.

شاخص ترین ویژگی های من سخت کوشی ،تلاش با هدف و عشق به کارآفرینی است.

مطالب مشابه

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برو بالا
آموزش های رایگان حسابداری
آموزش مفاهیم حسابداری بصورت کاربردی و عملی
قوانین و مقررات
جدیدترین قوانین و بخشنامه های مالیاتی
دوره های آنلاین
آموزش های حرفه ای و کاربردی، ورود به بازارکار
رویدادهای ویژه
مهمترین اخبار و رویدادهای ویژه مرتبط با حسابداری