تبلیغات

ایجاد صندوق حمایت از توسعه کارآفرینی زنان با کمک وزارت صنعت

مشاور وزیر صنعت از تشکیل صندوق کارآفرینی زنان در برنامه ششم توسعه خبرداد و گفت: معاونت‌های وزارت صنعت، طرح‌های خود را برای افزایش اشتغال زنان در حوزه صنعت و معدن ارائه کردند.

سهیلا جلودارزاده در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا، با اشاره به تلاش مجلس دهم برای افزایش نقش زنان در جامعه به پشنهاد وزارت صنعت، معدن و تجارت برای نقش آفرینی هرچه بیشتر زنان در حوزه صنعت و معدن اشاره و تصریح کرد: با ایجاد صندوق حمایت از توسعه کارآفرینی زنان می‌توان دوران جدید اقتصاد ایران را به سمت بهبود پیش برده و اقتصاد را شکوفا کنند.

او تصریح کرد: با توجه به وجود ۲/۵ میلیون زن سرپرست خانوار جویای کار، نقش آفرینی صندوق حمایت از توسعه کارآفرینی زنان می‌تواند معضلات کشور را حل کند.

جلودار‌زاده خاطرنشان کرد: مسائل اقتصادی اکنون مانع از رسیدن به اهداف اقتصادی در نظر گرفته شده در سال ۱۴۰۴ شده است؛ همانطور که براساس آسیب‌شناسی صورت گرفته، زنان در اقتصاد نقش کمی داشته‌اند و متاسفانه نتوانسته‌اند، مسائل را آن طور که برای آنها متصور است، حل و فصل کنند. یکی از دلایلی که تاکنون نتوانسته‌ایم به اهداف از پیش تعیین شده در افق ۱۴۰۴ دست یابیم، این است که زنان به اندازه کافی در اقتصاد ایران فعال نبوده‌اند.

او افزود: ما در ۳۷ سال گذشته تمام فعالیت خود را برای ارتقا جایگاه زنان در نظام جمهوری اسلامی انجام داده‌ایم اما هنوز به آرمان دلخواه خود نرسیده‌ایم و فکر می‌کنیم پس از برجام زمان خوبی برای تجدیدنظر در برنامه‌های اشتغال زنان و فعالیت‌های اقتصادی آنان است. فعالیت اقتصادی زنان سبب می‌شود که سرانه درآمد ناخالص در کشور بالا برود که در ‌‌نهایت باعث رشد و رفاه اقتصادی در جامعه می‌شود.

شاخص ترین ویژگی های من سخت کوشی ،تلاش با هدف و عشق به کارآفرینی است.

مطالب مشابه

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برو بالا
آموزش های رایگان حسابداری
آموزش مفاهیم حسابداری بصورت کاربردی و عملی
قوانین و مقررات
جدیدترین قوانین و بخشنامه های مالیاتی
دوره های آنلاین
آموزش های حرفه ای و کاربردی، ورود به بازارکار
رویدادهای ویژه
مهمترین اخبار و رویدادهای ویژه مرتبط با حسابداری