تبلیغات

فاصله طبقاتی در ایران کاهش یافت

شاخص جینی یا ضریب جینی شاخصی اقتصادی برای محاسبه توزیع ثروت در میان مردم است. بالا بودن این ضریب در یک کشور معمولاً به عنوان شاخصی از بالا بودن اختلاف طبقاتی و نابرابری درآمدی در آن کشور در نظر گرفته می شود.
به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از مرکز آمار ایران، نتایج شاخص های نابرابری در سال گذشته در مناطق شهری، روستایی و کل کشور نشان می دهد سهم 20 درصد فقیرترین جمعیت در سال 1393 در کل کشور و مناطق شهری و روستایی به ترتیب 0.0629 ، 0.0696 و 0.0704 بوده است که در مقایسه با سال 1389 که سهم 20 درصد فقیرترین جمعیت در کل کشور و مناطق شهری و روستایی به ترتیب 0.0629 ،0.0696 و 0.0704 بوده، افزایش یافته است.
بر اساس این گزارش، در مناطق روستایی بیشترین کاهش ضریب جینی در سال 1393 نسبت به سال 1389 مربوط به استان های سیستان و بلوچستان و هرمزگان بوده، به عبارت دیگر بیشترین کاهش نابرابری در این دو استان، در پنج سال رخ داده است.
در مناطق شهری بیشترین کاهش ضریب جینی در سال 1393 نسبت به سال 1389 مربوط به استان های یزد و سمنان بوده است. به عبارت دیگر بیشترین کاهش نابرابری در این دو استان در مدت پنج سال رخ داده است.
براساس این گزارش، اطلاعات این نتایج بزودی در درگاه ملی آمار به نشانی www.amar.org.ir منتشر می شود.

شاخص ترین ویژگی های من سخت کوشی ،تلاش با هدف و عشق به کارآفرینی است.

مطالب مشابه

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برو بالا
آموزش های رایگان حسابداری
آموزش مفاهیم حسابداری بصورت کاربردی و عملی
قوانین و مقررات
جدیدترین قوانین و بخشنامه های مالیاتی
دوره های آنلاین
آموزش های حرفه ای و کاربردی، ورود به بازارکار
رویدادهای ویژه
مهمترین اخبار و رویدادهای ویژه مرتبط با حسابداری