تبلیغات

کارفرمایان از نگاه کاسب‌ گونه دست بکشند

کارفرما

رییس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی کشور معتقد است: وقتی برای دستمزد 13 میلیون کارگر ایرانی تصمیم می‌گیریم نباید مذاکرات مزدی به شکل سنتی، دستوری و با نگاه کاسب کارانه باشد زیرا جامعه کارگری از چنین رفتاری بیزار است.

فتح الله بیات در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: انتظار و درخواست ما این است که در جریان تعیین و تصویب دستمزد، تشکلهای مستقل کارگری را هم به رسمیت بشناسند و نقش آنها را تاثیرگذار بدانند.

وی ادامه داد: اینکه با نگاهی سنتی و دستوری و به شکل کاسب کارانه و بازاری وارد مذاکرات مزد شویم شایسته نیست زیرا قرار است برای دستمزد 13 میلیون کارگر ایرانی تصمیم بگیریم و سرنوشت 40 میلیون خانوار ایرانی به این تصمیم بسته است.

این مقام مسوول کارگری متذکر شد: اعداد و ارقامی که در جلسات بررسی دستمزد نمایندگان کارگری ارائه کردند حقیقت زندگی خانوارهای کارگری بود ولی باعث تعجب است که چرا این آمارها، گزارشها و جلسات مستمر نادیده گرفته شد.

وی ادامه داد: متاسفانه کارفرمایان تمایل ندارند از طریق قانونی و ضابطه‌مند وارد گفتمان مزد شوند و ترجیح می‌دهند که در انتهای سال برای بالا بردن اندک دستمزد، چانه بزنند.

بیات در پایان گفت: اگر سطح دستمزدها بهبود یابد موجب تقویت قدرت خرید کارگران و ایجاد امنیت و رفاه و آرامش در خانوارهای کارگری می‌شود.

 

شاخص ترین ویژگی های من سخت کوشی ،تلاش با هدف و عشق به کارآفرینی است.

مطالب مشابه

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برو بالا
آموزش های رایگان حسابداری
آموزش مفاهیم حسابداری بصورت کاربردی و عملی
قوانین و مقررات
جدیدترین قوانین و بخشنامه های مالیاتی
دوره های آنلاین
آموزش های حرفه ای و کاربردی، ورود به بازارکار
رویدادهای ویژه
مهمترین اخبار و رویدادهای ویژه مرتبط با حسابداری