تبلیغات

اخطار به مستر کارت بابت حسابهای بانکهای ایرانی

[ad_1]

شرکت مسترکارت که دومین شبکه پرداخت بزرگ آمریکاست، به دلیل کوتاهی در گزارش دادن بلوکه شدن حسابهای دو بانک ایرانی که در سال ۲۰۰۷ در لیست سیاه تحریم‌ها قرار گرفتند و همکاری با آنها ممنوع شد، از وزارت خزانه‌داری این کشور اخطاریه دریافت کرد.


دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا در بیانیه ای که در پایگاه اینترنتی خود منتشر کرد، اعلام کرد: مسترکارت حسابهای بانک ملی و بانک صادرات را در سال ۲۰۰۷ که این بانک در لیست تحریم‌ها قرار گرفتند محدود کرده بود اما این شرکت در دادن گزارش بلوکه شدن این حسابها که الزامی است، کوتاهی کرد.

بر اساس بیانیه دفتر کنترل داراییهای خارجی، به نظر می رسد برنامه تطبیق پذیری مسترکارت با مقررات دفتر کنترل داراییهای خارجی فاقد کنترلهای داخلی است که برای جلوگیری از نقض مقررات یا شناسایی به موقع تخلفات ضروری هستند.

این نهاد آمریکایی تصریح کرد که پول موجود در این حسابها هرگز به دست بانکهای تحریم شده نرسیده و مسترکارت بابت تخلف مذکور جریمه نشده است.

پایگاه خبری بلومبرگ به نقل از ست آیزن، سخنگوی مسترکارت نوشت: این شرکت داوطلبانه دفتر کنترل داراییهای خارجی را از تخلف مذکور و عدم گزارش بلوکه شدن حسابهای بانکهای ایرانی که چند سال قبل انجام شده بود مطلع کرد.

به گزارش ایسنا، مسترکارت از سال ۲۰۰۶ به یک شرکت عمومی چند ملیتی تبدیل شد و قبل از ارائه‌ عمومی آن در سراسر جهان، مسترکارت به صورت یک شرکت تعاونی چند ملیتی عمل می‌کرد که متعلق به بیش از ۲۵ هزار موسسه مالی بود که برند مسترکارت بر روی کارت‌های اعتباری این موسسات درج می‌شد.
[ad_2]

لینک منبع

شاخص ترین ویژگی های من سخت کوشی ،تلاش با هدف و عشق به کارآفرینی است.

مطالب مشابه

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برو بالا
آموزش های رایگان حسابداری
آموزش مفاهیم حسابداری بصورت کاربردی و عملی
قوانین و مقررات
جدیدترین قوانین و بخشنامه های مالیاتی
دوره های آنلاین
آموزش های حرفه ای و کاربردی، ورود به بازارکار
رویدادهای ویژه
مهمترین اخبار و رویدادهای ویژه مرتبط با حسابداری