تبلیغات

مذاکره ایران و اتریش برای انتقال تکنولوژی دانش بنیان دامپروری

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، مجید موافق عضو همراه هیات اقتصادی ایران در اتریش اظهار کرد: مذاکره با شرکتهای مطرح و دعوت از سرمایه گذاران اتریشی برای بازدید از پتانسیل های بالقوه صنعت خوراک دام و دامپروری کشورمان و برخی از پروژه های ملی و فراملی از  برنامه های این سفر است.

وی گفت: گزارش های اقتصادی نشان می دهد یکی از حلقه های صنعت کشاورزی که پتانسیل جذب سرمایه گذاری خارجی را دارد صنعت خوراک دام ایران است به همین منظور با مراجع ذی صلاح از جمله سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران در حال رایزنی برای کاهش رتبه ریسک سرمایه گذاری این صنعت هستیم.

موافق قدیری بیان اینکه بخش خصوصی ایران باید آمادگی لازم را برای پذیرش شرکت های خارجی داشته باشد گفت : دولت  مشوق هایی برای سرمایه گذاری در این صنعت  در نظر گرفته  که مهمترین مشوق بهبود محیط کسب و کار داخلی است .

موافق قدیری با بیان اینکه رشد ما باید درون زا و برون نگر باشد گفت: ما باید تولید داخلی را تقویت کنیم اما نگاه صادرات گرا را بطورجدی دنبال کنیم.یکی از اصلی ترین فواید حضور سرمایه گذاران خارجی در ایران این است که به ما امکان بازارگشایی صادراتی می دهد.

وی در بخش دیگر از سخنان خود با اشاره به اینکه اتریش از دهه 90 در کلیه حلقه های صنعت کشاورزی از جمله تولید غلات و محصولات پروتئینی (شیر و گوشت) به خودکفایی رسیده ، گفت: حدود 10 درصد از جمعیت هر استان در اتریش در بخش کشاورزی فعالیت می‌کنند.

رئیس انجمن صنایع خوراک دام، طیور و آبزیان ایران تولید شیر در کشور اتریش را سالیانه حدود 3.5 میلیون تن و سرانه مصرف را حدود 235 کیلوگرم و سرانه مصرف تخم مرغ را حدود 14 کیلوگرم عنوان کرد.

عضو کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی ایران مجموع تجارت بخش کشاورزی اتریش در سال 2014 در عرصه صادرات را حدود 9.7 میلیارد یورو و در واردات حدود 11 میلیون یورو را عنوان کرد.

وی گفت:  این کشور در همان سال حدود 1.5 میلیون تن تولید خوراک دام، طیور و آبزیان داشته و از این منظر در رتبه 57 دنیا قرار دارد.

عضو هییت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران تصریح کرد: در کشاورزی ایران سرمایه‌های سرگردان زیادی وجود دارند که از بازاری به بازار دیگر می‌غلتند و گاهی افزایش قیمت ایجاد می‌کنند در حالی که اگر حس اعتماد به سرمایه‌گذاری وجود داشته باشد، این سرمایه‌ها به عاملان مولد اقتصادی تبدیل می‌شود.

گفتنی است در این سفر قرار بود که روحانی نیز این هیئت اقتصادی را همراهی کند اما  سفر رئیس جمهوری اسلامی ایران به اتریش، به دلایل امنیتی و به منظور انجام هماهنگی های بیشتر با توافق طرفین به تعویق افتاد.

 

شاخص ترین ویژگی های من سخت کوشی ،تلاش با هدف و عشق به کارآفرینی است.

مطالب مشابه

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برو بالا
آموزش های رایگان حسابداری
آموزش مفاهیم حسابداری بصورت کاربردی و عملی
قوانین و مقررات
جدیدترین قوانین و بخشنامه های مالیاتی
دوره های آنلاین
آموزش های حرفه ای و کاربردی، ورود به بازارکار
رویدادهای ویژه
مهمترین اخبار و رویدادهای ویژه مرتبط با حسابداری