تبلیغات

درصد اشتباه در حذف یارانه پردرآمدها صفرشد

[ad_1]

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس:

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه با تعیین دهک‌های واجدشرایط برای حذف از دریافت یارانه درصد اشتباه دراجرای عملیات پالایش مسیر هدفمندی به صفر می‌رسد، گفت: شاخص‌های شفافی برای حذف دهک‌های پردرآمد در نظر گرفته شده است. به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از خانه ملت، غلامرضا تاجگردون با تاکید بر اینکه سیستم جامع اطلاعاتی برای شناسایی دهک‌های پردرآمد در اختیار دولت قرار دارد، گفت: با مشخص شدن دهک‌های واجد شرایط برای حذف از دریافت یارانه درصد اشتباه در اجرای عملیات پالایش مسیر هدفمندی به صفر می‌رسد. غلامرضا تاجگردون با اشاره به مصوبه اخیر کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 1395 کل کشور، افزود: سیستم جامع اطلاعاتی برای شناسایی دهک‌های پردرآمد در اختیار دولت قرار دارد؛ از این رو انتظار ما تسریع در حذف سه دهک بالا از دریافت یارانه نقدی برابر قانون است.

نماینده گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مشخص شدن دهک‌های واجد شرایط برای حذف از دریافت یارانه نقدی درصد اشتباه در اجرای عملیات پالایش مسیر هدفمندی را به صفر می‌رساند، افزود: در صورتی که خطایی در مسیر حذف برخی دهک‌ها از دریافت یارانه صورت بگیرد با اعتراض فرد یا افراد مورد نظر مشکل قابل پیگیری و رفع است. این نماینده مردم در مجلس نهم، با اشاره به شاخص‌های مد نظر گرفته شده برای حذف دهک‌های پردرآمد از دریافت یارانه نقدی، تصریح کرد: با شفاف بودن شاخص‌ها از جمله مالیات یا درآمد افراد امکان خطا در این برهه و این فاز عملیاتی ناچیز است.تاجگردون با بیان اینکه اطلاعات پایه دولت برای شناسایی دهک‌های بالای جامعه به‌روز و کارآمد است، افزود: انتظار ما از دولت عمل به قانون و پالایش مسیر هدفمندی است.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی یادآور شد: تمام شرایط برای عمل به قانون ازجانب دولت درخصوص حذف سه دهک پردرآمد از دریافت یارانه نقدی فراهم است، از این رو باید تا پایان سال جاری منتظر خبرهایی درخصوص حذف این دهک‌های یاد شده باشیم. در صورت تصویب نهایی مجلس شورای اسلامی براساس مصوبه کمیسیون تلفیق سه دهک برخوردار و پردرآمد جامعه از دریافت یارانه نقدی حذف خواهند شد و منابع آزاد شده به رونق تولید و اشتغال جوانان با اولویت طبقات آسیب پذیر جامعه اختصاص خواهد یافت. سه هزار و 500 میلیارد تومان از محل حذف سه دهک بالای در آمدی آزاد می‌شود که به امر تولید و اشتغال جوانان با اولویت قشرهای آسیب‌پذیر اختصاص خواهد یافت. کمیسیون تلفیق در روزهای پایانی سال گذشته مصوبه‌ای داشت که براساس آن افرادی که در سال بالای 35 میلیون تومان در آمد داشته باشند از دریافت یارانه نقدی حذف می‌شوند.

[ad_2]

لینک منبع

شاخص ترین ویژگی های من سخت کوشی ،تلاش با هدف و عشق به کارآفرینی است.

مطالب مشابه

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برو بالا
آموزش های رایگان حسابداری
آموزش مفاهیم حسابداری بصورت کاربردی و عملی
قوانین و مقررات
جدیدترین قوانین و بخشنامه های مالیاتی
دوره های آنلاین
آموزش های حرفه ای و کاربردی، ورود به بازارکار
رویدادهای ویژه
مهمترین اخبار و رویدادهای ویژه مرتبط با حسابداری