تبلیغات

مقام مسئول: ۱۰ هزار نیروی کار به خارج اعزام می شود

کارگر

محمد اکبرنیا روز یکشنبه در حاشیه نشست خبری معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در محل این وزارتخانه، افزود: هم اکنون ۸۰کاریابی خارجی در کشور فعال هستند.
وی اولویت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را ایجاد دفاتر هدایت نیروی کار عنوان کرد و گفت: این مهم توسط بخش خصوصی در حال پیگیری است. برخی از کشورها برای ایجاد این دفاتر اعلام آمادگی کرده اند که از جمله این کشورها می توان از استرالیا، آلمان ،امریکا، انگلیس و گرجستان نام برد.
اکبرنیا وظیفه دفاتر یاد شده را حمایت از شاغلان ایرانی خارج از کشور و همچنین بررسی زمینه های ایجاد اشتغال و فراهم سازی اعزام نیروی کار از ایران عنوان کرد.
وی توانمندسازی کاریابی ها و گسترش کاریابی های مجازی را از مسئولیت های مهم مسئولان حوزه کار عنوان کرد.
اکبرنیا کشورهایی که نیروی کار ایرانی می توانند به آنجا اعزام شوند را استرالیا، ترکیه، آلمان، و دانمارک عنوان کرد و گفت: بتازگی تعاملاتی برای اعزام نیروی کار به کشور ایرلند هم صورت گرفته است.
مدیرکل دفتر هدایت نیروی کار و کاریابی های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در دوران رکود اقتصادی سالانه یک هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار اعزام نیروی کار به خارج از کشور داشتیم.
وی رشته های مورد نیاز برای اعزام به کشور استرالیا را پزشکی و پرستاری و به کشور آلمان را نیروی کار ماهر عنوان کرد و گفت: ترکیه نیاز به نیروی کار در مشاغل عمومی دارد که می توان با تخصص متوسط، نیروی کار به این کشور اعزام کرد.

شاخص ترین ویژگی های من سخت کوشی ،تلاش با هدف و عشق به کارآفرینی است.

مطالب مشابه

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برو بالا
آموزش های رایگان حسابداری
آموزش مفاهیم حسابداری بصورت کاربردی و عملی
قوانین و مقررات
جدیدترین قوانین و بخشنامه های مالیاتی
دوره های آنلاین
آموزش های حرفه ای و کاربردی، ورود به بازارکار
رویدادهای ویژه
مهمترین اخبار و رویدادهای ویژه مرتبط با حسابداری