تبلیغات

بانوی تاجر ایرانی توضیح می دهد: در چه شرایطی قاچاق صرف اقتصادی ندارد؟

آخرین حضور رییس کل گمرک ایران در جمع فعالان اقتصادی با رونمایی از تخمین رقم قاچاق همراه شد. بر این اساس حجم قاچاق در حدود ۶ میلیارد دلار برآورد شد.

سنت صبحانه خوری فعالان اقتصادی با مسئولان دولت یازدهم همراه با خبرسازی درباره رقم قاچاق روبرو شد. بر این اساس در جریان صبحانه اتاق بازرگانی تهران با مسعود کرباسیان رییس کل گمرگ، هنگامی که مسعود خوانساری  رییس اتاق بازرگانی تهران از رییس کل گمرک پرسید برآورد شما برای قاچاق چقدر است، کرباسیان در پاسخ گفت:« قاچاق کشور ۲۰ میلیارد دلار نیست چون  کل واردات کشور ۴۰ میلیارد دلار است در نتیجه میزان قاچاق حدود ۶.۵ میلیارد دلار است. »

توضیحی که با تایید رییس اتاق بازرگانی تهران همراه بود ؛ خوانساری در ادامه توضیح داد:« ما حساب کردیم که ۲۰ میلیارد دلار قاچاق یعنی ۱۳۰۰ تریلی در روز قاچاق وارد شود که این رقم نشدنی است.»

درباره شایعه ۲۰ میلیارد دلاری که در آخرین نشست فعالان اقتصادی در پارلمان بخش خصوصی تهران مطرح شد،،سیده فاطه مقیمی عضو هیات رییسه اتاق تهران و از بانوان شناخته شده کارآفرین در گفت و گو با خبرگزاری خبرآنلاین  گفت:« ما به عنوان بازرگان و تاجر دنبال آمار نیستیم، آمار را حتما آقای مسعود کرباسیان درست می گویند.»وی افزود:« گمرک آمار رسمی را اعلام می کند، ضمن اینکه در هیچ بخشی از کشور آمار قاچاق غیر رسمی مشخص نیست . یعنی جنس هایی که ما به عنوان غیر رسمی در بازار مشاهده می کنیم، رصد نمی شوند.»

مقیمی عنوان کرد:« بنابراین باید به سمتی برویم که آمار قاچاق به حداقل برسد. نمی گویم که حتما صفر شود ولی می توانیم به حداقل میزان ممکن برسانیم. »

عضو هیات رییسه اتاق بازرگانی پیشنهاد داد:« در بحث تعرفه  باید دست به کار شویم. اگر شرایط مطلوب را برای تجارت بین الملل و خارجی به وجود آید، قاچاق دیگر صرف اقتصادی ندارد که قاچاقچی وارد عمل شود. اگر نرخ دلار نرخ قابل قبولی باشد و بر آن مبنا تجارت اتفاق بیفتد دیگر قاچاقی شکل نمی گیرد. »

وی تاکید کرد:« ما باید به دنبال حل مسئله باشیم نه پاک کردن صورت مسئله.»

شاخص ترین ویژگی های من سخت کوشی ،تلاش با هدف و عشق به کارآفرینی است.

مطالب مشابه

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برو بالا
آموزش های رایگان حسابداری
آموزش مفاهیم حسابداری بصورت کاربردی و عملی
قوانین و مقررات
جدیدترین قوانین و بخشنامه های مالیاتی
دوره های آنلاین
آموزش های حرفه ای و کاربردی، ورود به بازارکار
رویدادهای ویژه
مهمترین اخبار و رویدادهای ویژه مرتبط با حسابداری