تبلیغات

تامین نشدن منابع مالی پروژه ها بزرگترین مشکل در راه اندازی صنایع

اقتصاد

محمد رضا موفق، مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان شمالی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اهمیت سرمایه گذاری در پیشرفت و توسعه استان، گفت: مشکلات سرمایه گذاری در خراسان شمالی تابعی از مشکلات موجود در کل کشور است.

*** تامین نشدن منابع مالی برای پروژه ها
وی افزود: از بزرگترین مشکلات سرمایه گذاری تامین نشدن منابع مالی برای پروژه ها است و متاسفانه بانک ها معوقه های بسیار بالایی دارند که حدود ۱۵۰ هزار میلیارد تومان است.
وی اظهار کرد: این میزان معوقات یا بلاوصول و مشکوک الوصول بوده و یا از چرخه تسهیلات و منابع بانکی خارج شده است.
موفق گفت: در کشوری که سهم قابل توجهی از منابع درآمدی آن به نفت بر می گردد و تحریم های ظالمانه ای متحمل شده سرمایه گذاری با مشکلاتی انجام می شود.
*** دولت تدبیر و امید وارث یک وضعیت نابسامان در حوزه اقتصادی
وی با اشاره به این که دولت تدبیر و امید وارث یک وضعیت نابسامان در حوزه اقتصادی است، افزود: ساماندهی این وضعیت زمان قابل قبولی می طلبد.
مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان شمالی اظهار کرد: با این وجود با رفع تحریم ها و اجرای برجام فضا تا حدودی برای تعاملات اقتصادی باز شده که نشان می دهد افق سال ۹۵ باید افق روشن تری برای اقتصاد کشور باشد.
*** شناسایی قوانین مزاحم در حوزه سرمایه گذاری
وی به شناسایی قوانین مزاحم در حوزه سرمایه گذاری اشاره کرد وگفت: در همین راستا کمیته ای شناسایی قوانین مزاحم تشکیل و قوانین مخل تولید، تجارت و اقتصاد شناسایی و در جهت رفع آن اقدام شد.
موفق اولین محصول این قانون را تصویب قانون رفع موانع تولید دانست که اواسط سال گذشته اجرایی شده و فضا را برای انجام فعالیت های اقتصادی باز کرده است.
وی به مشکلات سرمایه گذاری در استان اشاره کرد وگفت: بعضی از سرمایه گذاران با احتساب این که صد درصد اعتبارات مورد نیاز برای پروژه خود را از منابع بانکی تامین کند وارد کار می شوند که در نهایت با توجه به قوانین موجود دچار مشکل می شوند.
*** برخی سرمایه گذارانی که به استان آمده اند، آورده مناسبی نداشته اند
وی افزود: این امر باعث شده که دولت را متهم به این امر کنند که سرمایه گذاری در خراسان شمالی با مشکل مواجه است درصورتی که برخی سرمایه گذارانی که به استان آمده اند آورده مناسبی نداشته اند.
موفق اظهار کرد: باید در سالی که به نام اقتصاد مقاومتی و اقدام عمل نامگذاری شده تمام مدیران استانی و کشوری تلاش مضاعف و پیگیری مجددا برای رفع موانع سرمایه گذاری داشته باشند تا حرکت رو به جلوی خوبی داشته باشیم.
مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان شمالی از بزرگترین خدمات دولت به بخش خصوصی را دراین دانست که اقتصاد توسط مردم واقعی انجام می شود و بخش خصوصی واقعی وارد میدان شود.
وی در ادامه با اشاره به حمایت جدی دولت از سرمایه گذاران، تشکیل پنجره واحد سرمایه گذاری به منظور انجام استعلام های مورد نیاز توسط کارشناسان دستگاه ها را در مرکز خدمات سرمایه گذاری از جمله این اقدامات در استان برشمرد.
وی افزود: براین اساس بسیاری از سرمایه گذاران که دچار چالش بودند به ویژه در حوزه بانک ها و استمهال بدهی ها و جلوگیری از اجرائیه اقدامات اساسی صورت گرفت چرا که می دانیم بسیاری از شرایط سخت موجود نتیجه تحریم ها بوده است.
مشروح این گفت وگو متعاقبا انتشار می یابد.

شاخص ترین ویژگی های من سخت کوشی ،تلاش با هدف و عشق به کارآفرینی است.

مطالب مشابه

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برو بالا
آموزش های رایگان حسابداری
آموزش مفاهیم حسابداری بصورت کاربردی و عملی
قوانین و مقررات
جدیدترین قوانین و بخشنامه های مالیاتی
دوره های آنلاین
آموزش های حرفه ای و کاربردی، ورود به بازارکار
رویدادهای ویژه
مهمترین اخبار و رویدادهای ویژه مرتبط با حسابداری