تبلیغات

افزایش تسهیلات اشتغال‌زایی کمیته امداد امام خمینی در سال جدید

وام

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی استانداری گیلان به ایرنا، پرویز فتاح در دیدار با استاندار گیلان با بیان این مطلب اظهار کرد: تعداد تسهیلات اشتغال‌زایی در سال گذشته، ۱۰۵ هزار فقره با رقمی حدود ۱۲ هزار میلیارد ریال بود که این تعداد در سال جاری به ۲۶۶ هزار فقره افزایش یافته است.

وی عملکرد گیلان در پرداخت تسهیلات به مددجویان کمیته امداد را ستونی دانست و با بیان اینکه طبق آمار در سال گذشته، ۸۱ درصد تعهدات بانک‌ها تحقق یافت، افزود: برخی از بانک‌ها از تکالیف خود فراتر عمل کردند و تأثیرات این تسهیلات در زندگی نیازمندان قابل مشاهده است.
وی تلاش استاندار گیلان و مجموعه‌ مدیریتی استان را یک امدادگری واقعی دانست و خاطرنشان کرد: اگر به این قشر ضعیف جامعه رسیدگی نشود، آسیب‌های اجتماعی بیشتر خواهد شد.
رئیس کمیته امداد امام خمینی، به اهتمام ویژه دولت در بخش اشتغال در سالی که از سوی رهبر معظم انقلاب به نام اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل نامگذاری شده، اشاره و اضافه کرد: دستیابی به این هدف دور از دسترس نیست.
وی ادامه داد: در سال جاری برای ساخت مسکن روستایی و شهری مددجویان کمیته امداد، به هر مقدار که زمین مهیا و اعلام آمادگی شود، اقدام خواهیم کرد و می کوشیم با این اقدامات، قشر کثیری از مددجویان را خودکفا کرده و از تحت پوشش کمیته امداد خارج کنیم.
فتاح افزود: منابع حاصل از خارج کردن مددجویان خودکفا از مستمری به سمت مسکن، ازدواج و تحصیل فرزندان مددجویان هدایت می شود.

* ساخت دو هزار واحد مسکونی برای افراد تحت پوشش در گیلان
استاندار گیلان نیز در این دیدار گفت: کمیته امداد ساخت دو هزار واحد مسکونی برای افراد تحت پوشش خود در استان گیلان را در برنامه قرار دهد و ما نیز زمین آن را مهیا خواهیم کرد.
محمدعلی نجفی افزود: می‌توان از استعداد افراد تحت پوشش کمیته امداد در راستای اشتغال‌زایی با محوریت فناوری های دانش بنیان بهره برد.
وی اثربخشی اقدامات کمیته امداد در کشور را قابل تقدیر ارزیابی و خاطرنشان کرد: در سال گذشته بانک‌هایی که از تعهدات خود نسبت به مددجویان استان عقب بودند، مازاد بر تکالیف خود عمل کردند و امسال نیز این روند ادامه پیدا خواهد کرد.
نجفی بر ضرورت رسیدگی به نیازمندان واقعی جامعه تأکید و تصریح کرد: گیلان استانی با سرمایه‌ انسانی قوی، با هوش و ذکاوت بالاست که می‌توان از استعداد افراد تحت پوشش کمیته امداد در راستای اشتغال‌زایی با محوریت فناوری های دانش بنیان بهره برد.
وی همچنین گیلان را مستعد سرمایه گذاری در بخش‌های کشاورزی، باغات چای، زیتون و بویژه کیوی عنوان کرد و افزود: کشاورز تحت پوشش، با درک پتانسیل اقتصادی کردن زمین و مزارع خود قطعاً در این مسیر گام بر می‌دارد و کمیته امداد می‌تواند نقش موثری در ایجاد زمینه‌ آن ایفا کند.
هم اکنون ۱۱۵ هزار و ۵۰۰ خانوار مددجو تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) استان گیلان قرار دارند.

شاخص ترین ویژگی های من سخت کوشی ،تلاش با هدف و عشق به کارآفرینی است.

مطالب مشابه

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برو بالا
آموزش های رایگان حسابداری
آموزش مفاهیم حسابداری بصورت کاربردی و عملی
قوانین و مقررات
جدیدترین قوانین و بخشنامه های مالیاتی
دوره های آنلاین
آموزش های حرفه ای و کاربردی، ورود به بازارکار
رویدادهای ویژه
مهمترین اخبار و رویدادهای ویژه مرتبط با حسابداری