تبلیغات

افزایش سرمایه گذاری در واحدهای صنعتی پس از ۵ فصل متوال

افزایش سرمایه

افزایش سرمایه گذاری در واحدهای صنعتی و تعداد پروانه های صادر شده برای تأسیس این واحدها طی بهمن ماه سال گذشته می تواند مقدمه ای برای خروج از سکون و حرکت به سمت رونق اریابی شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، انتشار تازه ترین آمارهای رسمی از شاخص های کلان اقتصاد ایران در پاییز سال ۹۴ نشان می دهد بخش صنعت کشور خیز برای جبران عقب ماندگی های و خروج
از سکون را برداشته است. با این حال اما بخش مسکن به عنوان یکی از بخش های مهم پیشران در اقتصاد ایران همچنان درگیر رکود باقی مانده است.

سرمایه گذاری در واحدهای صنعتی در بهمن ماه سال ۹۴ نسبت به بهمن ماه سال ۹۳ با افزایشی ۴۵ درصدی به ۳۲۹ هزار میلیارد ریال رسیده است و به این ترتیب برای اولین بار از تابستان ۹۳ روند سرمایه گذاری در واحدهای صنعتی مثبت شد.

تعداد پروانه های بهره برداری از واحدهای صنعتی هم در این دوره با ۱۰٫۶ درصد افزایش به ۱۲۴۱ فقره رسید و سرمایه گذاری برای این واحدها هم با رشد جالب توجه ۱۳۱ درصدی به بیش از ۷۰ هزار میلیارد ریال افزایش یافت.

شاخص تولید کارگاه های بزرگ صنعتی در بهمن ماه سال ۹۴ نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود ۲٫۳ درصد کاهش پیدا کرده و به ۸۹٫۴ درصد رسیده و در همین مدت شاخص تأسیس واحدهای صنعتی نیز با کاهش با ۵٫۲ درصد کاهش به ۳۶۵۹ فقره رسیده است.

شرایط اما در یکی دیگر از بخش های پیشران اقتصاد ایران یعنی مسکن همچنان رضایت بخش نبوده است؛ بنا بر آنچه بانک مرکزی از شرایط مسکن در بهمن ماه سال ۹۴ گزارش داده است تعداد پروانه های صادرشده همچنان نسبت به بهمن سال ۹۳ منفی است. طی بهمن ماه سال گذشته در مناطق شهری ایران ۲۰ هزار پروانه ساخت ساختمان های جدید در مناطق شهری صادر شده که ۳٫۷ درصد کمتر از مدت مشابه سال قبل است.

سرمایه گذاری بخش خصوصی در ساختمان های جدید مناطق شهری نیز طی این مدت با افتی ۲۵ درصدی به حدود ۴۱۹ هزار میلیارد رسیده است. بیشترین کاهش نیز در این شاخص با حدود ۲۹ درصد در تهران اتفاق افتاده است.

شاخص ترین ویژگی های من سخت کوشی ،تلاش با هدف و عشق به کارآفرینی است.

مطالب مشابه

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برو بالا
آموزش های رایگان حسابداری
آموزش مفاهیم حسابداری بصورت کاربردی و عملی
قوانین و مقررات
جدیدترین قوانین و بخشنامه های مالیاتی
دوره های آنلاین
آموزش های حرفه ای و کاربردی، ورود به بازارکار
رویدادهای ویژه
مهمترین اخبار و رویدادهای ویژه مرتبط با حسابداری