تبلیغات

معاون وزیرتعاون: افزایش دستمزد کارگران بالاتر از نرخ تورم ارزشمند ،اما ناکافی است

کارگر

به گزارش ایرنا، عیسی منصوری روز چهارشنبه در همایش تبیین نقش کارگران در اقتصاد مقاومتی و امتنان از نخبگان جامعه کار و تلاش در گرگان، اضافه کرد: در گذشته این افزایش دستمزدها ،کمتر از میزان تورم بود و همواره موجب بروز مشکلات فراوان معیشتی و اقتصادی برای کارگران می شد.

وی بیان کرد: با وجود تعهد دولت یازدهم برای کاهش فاصله درآمدی کارگران با سطح استاندارد کشور، هنوز عقب ماندگی درآمدی ناشی از غفلت دولت گذشته جبران نشده است.
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه به طرح وزارتخانه برای شناسایی استعدادهای هر استان و نیروی کار مناطق گوناگون اشاره کرد و گفت: شناسایی مزیت های هر استان و به کارگیری نیروی کار با توجه به مهارت و تجربه، جلوگیری از هدر رفت سرمایه و اعتبارات دولتی و پرداخت وام های بدون سرانجام، هدف اصلی اجرای این طرح است.
منصوری ادامه داد: در مرحله اول این طرح در ۲۰۰ شهر اجرا می شود تا با برطرف شدن نقاط ضعف و تقویت جنبه های مثبت ،اجرای آن در کل استان های کشور آغاز شود.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: با توجه به ظرفیت های بالای منابع انسانی، نیروی کار متخصص و ماهر، اجرای این طرح از اواخر اردیبهشت ماه در استان گلستان آغاز خواهد شد.
منصوری ادامه داد: در نتیجه اجرای کامل این طرح، امیدوار به جلوگیری و پرهیز از موازی کاری میان دستگاه ها و کاهش مشکلات مرتبط با حوزه کارآفرینی و اشتغال هستیم.
وی بیان کرد: هم اینک چندین دستگاه بزرگ کشور با بودجه های فراوان مشغول فعالیت در عرصه کارآفرینی و تلاش برای ایجاد مشاغل جدید هستند ،اما مشکلات فراوان این بخش همچنان به قوت خود باقی است.
معاون وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی نبود حس اشتغال را یکی از کمبودهای این بخش در مسیر توسعه صنعتی و شکوفایی اقتصادی دانست و گفت: فرصت های شغلی زیادی در کشور ایجاد شد، اما هنوز حس اشتغال به معنای همراهی معنوی کارگران با قطار توسعه صنعتی در کشور وجود ندارد.
وی اضافه کرد: باید اقتصاد را به گونه ای هدایت کنیم که آحاد جامعه بتوانند در آن مشارکت داشته و هر کدام به دنبال افزایش سهم خود از تولید باشند.
استاندار گلستان هم در این جلسه با تاکید بر سفارش اسلام به کار و تلاش مستمر گفت: نکوهش کم کاری در آموزه های دینی و سخنان ائمه (ع) باید چراغ راه همه و به خصوص جامعه بزرگ کارگری کشور باشد.
حسن صادقلو اضافه کرد: کارگران از ارکان اصلی بخش صنعت و تولید و نیازمند توجه و حمایت بیشتر هستند.
وی در پاسخ به اعتراض برخی از کارگران حاضر در جلسه مبنی بر دریافت نکردن چند ماهه حقوق گفت: مطالبه شما به حق و معقول است و باید این موضوع هر چه سریعتر رسیدگی و مشکل برطرف شود.
استاندار گلستان افزود: دولت عزم و اراده ای جدی برای کاهش دغدغه های کارگران دارد و تحقق خواسته آنان را به صورت ویژه دنبال می کند.
صادقلو ،اقتصاد مقاومتی را دیگر موضوع مرتبط با کارگران دانست و گفت: لازم است کارگران کشور به عنوان بازوی عرصه تولید، نسبت خود را با اقتصاد مقاومتی به درستی تبیین و مشخص کنند.
وی بر افزایش کیفیت تولیدات داخلی نیز تاکید کرد و افزود: یکی از راه های برون گرایی در عرصه اقتصاد مقاومتی، توانایی حضور در بازارهای بزرگ دنیا با تولید محصولاتی با کیفیت است.
استاندار گلستان همچنین گفت: یکی دیگر از ملزومات حضور در بازارهای بزرگ دنیا، کاهش قیمت تمام شده محصولات در کنار حفظ کیفیت بالای آن است.
در این آیین از برترین های عرصه تولید ، اشتغال و کارآفرینی استان گلستان قدر دانی شد.

شاخص ترین ویژگی های من سخت کوشی ،تلاش با هدف و عشق به کارآفرینی است.

مطالب مشابه

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برو بالا
آموزش های رایگان حسابداری
آموزش مفاهیم حسابداری بصورت کاربردی و عملی
قوانین و مقررات
جدیدترین قوانین و بخشنامه های مالیاتی
دوره های آنلاین
آموزش های حرفه ای و کاربردی، ورود به بازارکار
رویدادهای ویژه
مهمترین اخبار و رویدادهای ویژه مرتبط با حسابداری