تبلیغات

آغاز آموزش فنی و حرفه ای رایگان به کودکان اوتیسمی در اردیبهشت ماه

فنی و حرفه ای

به گزارش خبرنگار ایرنا، علی ربیعی عصر امروز (شنبه) در همایش «۳ + ۲۰» که با تلاش انجمن اوتیسم در سالن همایش‌های برج میلاد برگزار شد، از ابلاغ طرح «اعزام مراقب برای نگهداری از کودکان اوتیسم» به سازمان بهزیستی خبر داد و گفت: براساس این طرح، برای خانواده های دارای کودکان دچار اختلال اوتیسمی، مراقب اعزام می شود.

وی همچنین افزود: خانواده، جامعه و دولت باید برای نگهداری از کودکان دارای اختلال رفتاری اوتیسم در کنار یکدیگر قرار بگیرند.
وی گفت: البته باید انجمن ها را به این مثلث اضافه کرد تا یک چهار ضلعی حمایتی از «خانواده، جامعه، دولت و انجمن ها» برای حمایت از کودکان دارای اختلال رفتاری اوتیسم شکل گیرد.
وی با تاکید بر آگاه سازی خانواده ها درباره اختلال اوتیسم گفت: باید محیط های ثانویه از مهد کودک تا مدرسه برای حضور کودکان دچار این نوع اختلال، به گونه ای آماده باشد که بتواند حضور این کودکان را پذیرا شود.
ربیعی با بیان اینکه «تلاش می کنم این ساختار را در جامعه پیگیری کنم»، یکی از مشکلات مهم در جامعه را عدم رعایت حقوق و به نوعی همیاری در جامعه دانست.
وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی با یادآوری اینکه اکنون ۵۶ مرکز با ۲ هزار و ۵۰۰ کودک مبتلا به اوتیسم در کشور فعالند، ادامه داد: بهزیستی می تواند هزینه ۲۵ درصد آموزش و نگهداری این کودکان را تقبل کند.
وی گفت: باید غربالگری درباره کودکان مبتلا به اختلال اوتیسم را افزایش دهیم. کودکان دچار این اختلال در صورتی که بیشتر در جامعه حضور یابند سازگاری آنها با جامعه بیشتر و سلامت آنها افزایش می یابد.
وی یادآورشد: طرح آموزش رایگان مهارت از سوی سازمان آموزش فنی وحرفه ای به کودکان دچار اختلال اوتیسم از همین ماه انجام خواهد شد.
ربیعی گفت: همچنین می توان آموزش عالی را برای افراد دچار این اختلال پیگیری کرد تا آنها بتوانند همچون سایر گروه های اجتماعی از تحصیلات برخوردار شوند.
وی با بیان اینکه سند حمایت از افراد دارای اوتیسم را در شورای عالی رفاه پیگیری خواهم کرد، افزود: امیدواریم در همایش آینده بتوانم گزارشی از کارهایی که در دولت تدبیر و امید درباره مبتلایان به اختلال رفتاری اوتیسم انجام شده است را ارائه دهم.
به گفته ربیعی، در صورتی که کودکان دارای اوتیسم از کودکی مورد آموزش قرار گیرند می توانند جامعه پذیر شوند و در بزرگسالی، نسبت به سایر هم نوعان خود بهتر می توانند آموزش ها را کسب کنند.
پیش از سخنرانی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، تعدادی از والدین کودکان دارای اوتیسم از شرایط سخت نگهداری کودکان مبتلا به این اختلال صحبت کردند.
به گزارش ایرنا، افراد مبتلا به اوتیسم در مقابل صدا و همچنین نور حساسیت دارند؛ آنها صدا و نور را بیشتر از افراد معمولی دریافت می کنند. یک تا دو درصد از جمعیت جهان دارای اختلال رفتاری اوتیسم هستند که جمعیتی بیش از ۱۰۰ میلیون نفر را شامل می شوند.
هزینه نگهداری و آموزش افراد مبتلا به اوتیسم در آمریکا سالانه ۲۶۰ میلیارد دلار است که ۲۰۰ میلیارد برای بزرگسالان و ۶۰ میلیارد دلار برای کودکان مبتلا به این اختلال هزینه می شود.
در پایان این مراسم، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از کودکان موفق دارای اختلال اوتیسم، تقدیر کرد.

شاخص ترین ویژگی های من سخت کوشی ،تلاش با هدف و عشق به کارآفرینی است.

مطالب مشابه

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برو بالا
آموزش های رایگان حسابداری
آموزش مفاهیم حسابداری بصورت کاربردی و عملی
قوانین و مقررات
جدیدترین قوانین و بخشنامه های مالیاتی
دوره های آنلاین
آموزش های حرفه ای و کاربردی، ورود به بازارکار
رویدادهای ویژه
مهمترین اخبار و رویدادهای ویژه مرتبط با حسابداری