تبلیغات

برای حسابدار شدن چقدر ریاضی لازمه؟

حسابدار

تحصیل در رشته حسابداری، یک راه عالی است که مطمعن شوید در مسیر یک شغل ثابت با فرصت های زیاد برای پیشرفت و ترفیع قدم برداشته اید. مهم نیست که وضع اقتصادی چگونه است، حسابداران همیشه مورد تقاضا هستند. اشتباه بسیاری از افراد که قصد ورود به رشته ی حسابداری دارند این است که تصور می کنند باید در ریاضیات عالی باشند. در حالی که همه چیز حسابداری در مورد اعداد است؛ و واقعا هیچ نیازی نیست که دانشجوی حسابداری در ریاضیات زبردست باشد. بگذارید نگاهی به تفاوت های بین ریاضی و حسابداری بیاندازیم.

ریاضی:

با وجود آنچه که تصورات مشترکی از ریاضی می شود، اما اغلب ریاضیدانان رشته خود را بیشتر یک هنر می دانند تا یک علم. ریاضیدانان به طور معمول فرمول ها و اعداد را به کار می برند تا به نتیجه گیری معینی برسند. هیچ الگویی وجود ندارد که کدام معادلات ریاضی مورد نیاز خواهد بود و موضوع بسیار مبهم تر از آنچه است که برخی تصور می کنند.

حسابداری:

اگر تابحال یک علم دقیق وجود داشته، این علم احتمالا حسابداری است. حسابداری از اعداد و مجموعه ای از فرمول های ریاضی استفاده می کند تا به سوالاتی معین پاسخ دهد. این فرمول ها تغییر نمی کنند. به عنوان مثال، اگر شما می خواهید ترازنامه یک شرکت را تهیه کنید، شما همیشه مراحل یکسانی را دنبال می کنید و از همان فرمول های ریاضی همیشه استفاده می کنید. در این معنا، حسابداری یک موضوع بسیار دقیق و روشن است.

شباهت ها و تفاوت های ریاضی و حسابداری:

حسابداری و ریاضی، هر دو بر اعداد، معادلات و مشکلات خاصی تکیه دارند که باید حل شود. در زمینه ی حسابداری، برای هر چیز یک هدف تعریف شده وجود دارد که شما انجام خواهید داد. این فرمول ها، ابزاری برای یک پایان معین هستند. در حالی که در ریاضیات، تصویر مبهم و نامشخص است؛ فرمول ها را می توان برای حل هر چیزی استفاده کرد، از تعیین مقدار سوخت مورد نیاز برای یک هواپیما تا محاسبه مدت زمان رسیدن انسان به کره ماه.
برای یک مثال ساده تر، به تفاوت میان یک گاوچران و یک شرکت کننده در مسابقه اسب دوانی توجه کنید. گاوچران اسب سواری می کند تا کارهای مختلفی را انجام دهد، در حالی که فرد دیگر به سادگی می خواهد اسب را از نقطه A به نقطه B و با سرعت هر چه بیشتر برساند. هر دو آنها از یک اسب استفاده می کنند، اما کاری که انجام می دهند بسیار متفاوت است.

آیا برای حسابداری به دانش ریاضی نیاز دارید؟

میزان مشخصی از ریاضی لازم است تا یک حسابدار شوید، اما تنها اصول بسیار اولیه. اگر شما از اصول مربوط به جمع، تفریق، ضرب و تقسیم آگاه هستید، در حال حاضر از دانش ریاضی کافی برخوردار هستید تا یک حسابدار شوید. نیازی به دانستن انتگرال، دیفرانسیل و یا موضوعات و معادلات پیچیده دیگر ریاضی نیست. جبر به شکل محدود درگیر است.

حسابداران، بیشتر زمان خود را صرف اطلاعاتی مانند قوانین مالیاتی، سوابق مالی و سایر اصطلاحات مالی می کنند. آنها فرمول های اساسی حسابداری را که مورد نیاز است حفظ و زمانی که در حال تکمیل کار خود هستند به آنها مراجعه می کنند. امروزه تقریبا همه ی کار حسابداری بویسله کامپیوتر و صفحات گسترده اکسل انجام می شود، که به معنی فعالیت ریاضی کمتر برای حسابداران است.

تا زمانی که شما یک فرد سازمان یافته هستید و توجه بسیار زیادی به جزئیات دارید، می توانید به حجم زیادی از کار در مدت زمانی کوتاه رسیدگی کنید، و مشکلی با محاسبات عددی ندارید، و شما به عنوان یک حسابدار، وظایف را به خوبی انجام خواهید دهد. این تصور که یک حسابدار، به نوعی از نبوغ ریاضی نیاز دارد به طور کامل غلط است. دانشجویان ریاضی درک عمیقی از اصول پیچیده ریاضی دارند؛ و توانا به حل مساله و استفاده از استدلال استقرایی یا قیاسی به شیوه ای نظری-انتزاعی هستند. هیچ یک از این ویژگی ها در حسابداری ضروری نیست.

شاخص ترین ویژگی های من سخت کوشی ،تلاش با هدف و عشق به کارآفرینی است.

مطالب مشابه

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برو بالا
آموزش های رایگان حسابداری
آموزش مفاهیم حسابداری بصورت کاربردی و عملی
قوانین و مقررات
جدیدترین قوانین و بخشنامه های مالیاتی
دوره های آنلاین
آموزش های حرفه ای و کاربردی، ورود به بازارکار
رویدادهای ویژه
مهمترین اخبار و رویدادهای ویژه مرتبط با حسابداری