تبلیغات

مدیر برنامه مالی یا مشاور مالی کیست؟

مشاور مالی
مدیر برنامه مالی کیست؟
اما انتخاب مدیری باتجربه و آگاه که در امور مالی به شما مشاوره دهد ، به آسانی پیدا کردن یک حسابدار نخواهد بود. به خاطر داشته باشید که شما سرمایه و دارایی خود، چیزی که برای آن سخت کار کرده اید و در آینده قرار است رویاهای شما را به حقیقت مبدل سازد در اختیار مدیر برنامه های مالی خود قرار می دهید. بنابراین باید فردی لایق و کاملا مورد اعتماد را برای این کار انتخاب نمایید.
قابلیت های مدیر برنامه های مالی موفق
مدیر برنامه های مالی شما باید اطلاعات کاملی درباره صنایع تجاری و یا حوزه ای که شما قصد سرمایه گذاری در آن را دارید داشته باشد. او باید بتواند برآورد دقیقی از میزان هزینه و درآمد را به شما ارائه دهد. وی هم چنین می بایست  این امر که درآینده با ورشکستگی مالی مواجه نخواهید شد را تضمین نماید.
بنابراین باید از دانش حسابداری و نحوه مدیریت امور مالی بالایی برخوردار باشد. روابط عمومی قوی یکی دیگر از ویژگی های مدیر برنامه های مالی موفق است.
در حوزه تجارت او فردی خواهد بود که چگونگی آغاز فعالیت مالی و تجاری را به شما نشان داده و در این مسیر راهنما و مشاور شما خواهد بود. هم چنین او بازاریابی و انجام معاملات تجاری جدید را برای شما انجام خواهد داد. پس اگر این فرد  از روابط عمومی قوی برخوردار نباشد شانسی هم برای آغاز فعالیت های جدید که منجر به افزایش دارایی شما می شود نخواهید داشت.
برای انتخاب مدیر برنامه های مالی بهتر این است که با تاجران و یا افرادی که تا به حال داشتن مدیر برنامه های مالی را تجربه کرده اند، مشورت نمایید.
میزان دستمزد
مدیران برنامه های مالی موفق از دستمرد بالایی نیز برخوردار هستند. همانطور که او به شما در مدیریت دارایی و انجام سرمایه گذاری های جدید کمک می کند، منطقی است که برای انجام این امور دستمزد بالایی نیز دریافت نماید. بیشتر مدیران برنامه های مالی از حقوق پورسانتی برخوردار هستند بدین معنی که علاوه بر حقوق ثابت، درصدی از کل درآمدی که کسب کرده اید را  باید به آنها بدهید.
بنابراین ایشان به گونه ای شرکای تجاری شما نیز محسوب می شوند. البته  معمولا این قبیل افراد به این امر گرایش دارند که میزان دریافتی خود را کمی بیشتر از اصل سرمایه و ثروت شما که مدیریت آن را بر عهده دارند برنامه ریزی نمایند. پس باید به این نکته هم توجه داشته باشید که پولی بیشتر از آن چیزی که بدست می آورید در اختیار آنها قرار ندهید.
متاسفانه در کشور ما سرمایه داران هنوز با واژه ای به نام “مدیر برنامه  مالی” نزدیکی چندانی ندارند یعنی اساسا حاضر نیستند که بخشی از سرمایه خود را صرف استخدام یک مدیر مالی حرفه ای کنند.
در اکثر موارد مدیران شرکت ها یا وکلای سرمایه گذاران بصورت غیر تخصصی مدیریت برنامه مالی صاحب کاران خود را عهده دار می شوند.اما همانطور که در متن  نیز بدان اشاره شد استفاده از یک مدیر مالی حرفه ای که بصورت تخصصی برنامه ریزی های مالی شما را کنترل و به اصطلاح مدیریت کند در افزایش سودآوری های سرمایه بسیار اثر گذار است.

مطالب مشابه

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برو بالا
آموزش های رایگان حسابداری
آموزش مفاهیم حسابداری بصورت کاربردی و عملی
قوانین و مقررات
جدیدترین قوانین و بخشنامه های مالیاتی
دوره های آنلاین
آموزش های حرفه ای و کاربردی، ورود به بازارکار
رویدادهای ویژه
مهمترین اخبار و رویدادهای ویژه مرتبط با حسابداری