تبلیغات

جزییات و نحوه افزایش حقوق بازنشستگان

بازنشستگی

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، هیات دولت در جلسه یکشنبه خود که به ریاست حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری تشکیل شد، پیشنهاد سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور در خصوص تعیین ضریب حقوق کارکنان دولت و نیز ضوابط اجرایی بودجه سال ۱۳۹۵ کل کشور را بررسی و تصویب کرد.

سال گذشته حداقل حقوق بازنشستگان هفت میلیون و ۵۰۰ هزار ریال بود که طبق مصوبه روز گذشته هیات دولت، حقوق آن دسته از بازنشستگانی که این رقم دریافت می کنند، ۲۰ درصد افزایش پیدا می کند.
همچنین حقوق بازنشستگانی که تا «۱۵ میلیون ریال» دریافت می کنند، از «۱۲ تا ۲۰ درصد» افزایش می یابد.
هرچه از این مبلغ به ۱۵ میلیون ریال نزدیک شویم، درصد افزایش حقوق کاهش می یابد. یعنی حقوق بازنشستگی هفت میلیون و ۵۰۰ هزار تا هشت میلیون ریال به اندازه ۱۹٫۵ درصد، هشت میلیون تا هشت میلیون و ۵۰۰ هزار ریال می گیرند ، ۱۹ درصد افزایش حقوق خواهند داشت.
این نسبت به همین ترتیب کاهش می یابد تا جایی که بازنشستگانی که ۱۵ میلیون ریال می گیرند حقوقشان ۱۲ درصد افزایش یابد. از ۱۵ میلیون ریال به بالا هم همگی ۱۲ درصد افزایش حقوق خواهند داشت.
نکته دیگری که درباره افزایش حقوق بازنشستگان باید مورد توجه قرار گیرد آن است که این افزایش شامل مشترکان صندوق های بازنشستگی کشوری ، سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح( سانا) و وظیفه بگیران می شود.

شاخص ترین ویژگی های من سخت کوشی ،تلاش با هدف و عشق به کارآفرینی است.

مطالب مشابه

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برو بالا
آموزش های رایگان حسابداری
آموزش مفاهیم حسابداری بصورت کاربردی و عملی
قوانین و مقررات
جدیدترین قوانین و بخشنامه های مالیاتی
دوره های آنلاین
آموزش های حرفه ای و کاربردی، ورود به بازارکار
رویدادهای ویژه
مهمترین اخبار و رویدادهای ویژه مرتبط با حسابداری