تبلیغات

برگزاری نشست کمیسیون‌های شورای عالی اشتغال با دستورکار طرح اشتغال‌زایی کلان

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، صبح امروز نشست کمیسیون‌های تخصصی، دبیرخانه شورای عالی اشتغال با حضور علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، عیسی منصوری معاون امور اشتغال وزارت کار و جمعی از مسئولان دستگاه‌های اقتصادی دولت از جمله وزارت اقتصاد، صنعت، معدن و تجارت و سازمان میراث فرهنگی برگزار شدتا در این جلسه با هماهنگی‌های انجام شده اقدامات لازم برای اجرای طرح حرکت صورت گیرد.

 به گزارش تسنیم،مسئولان کمیسیون‌ها در این جلسه  با ارائه‌ گزارشی از وضعیت اشتغال در بخش‌های مختلف صنعت، کشاورزی، تجارت، گردشگری و صنایع دستی، راهکارهای مختلفی برای استفاده از ظرفیت‌های بالقوه این مجموعه‌ها ارائه کردند.

در این مراسم اصغرنورالله زاده، مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید از پوشش تأمین مالی طرح های روستایی و ایجاد کسب و کارخبر داد و گفت:قصد داریم با شناسایی رسته های شغلی با پرداخت تسهیلات درجهت ایجاد اشتغال گام برداریم. به شرکت های دانش بنیان تا ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخت می شود که این کار به بهبود فضای کسب و کار کمک می کند.

نورالله زاده اظهارداشت: با اعطای مجوز به کارگاههای کوچک و متوسط باید زمینه رونق کسب و کار در حوزه های مختلف را فراهم کنیم و با تحت پوشش قرار گرفتن بیمه تامین اجتماعی افراد بیشتری را تحت پوشش قرار دهیم. کوتاه شدن زمان و مراحل دریافت مجوز کسب و کار در خصوص تقویت و افزایش فضای کسب و کار ضروری است و بایستی موانع را در مسیر فعالیت بخش خصوصی برداریم و با حذف مقررات  پیچیده و سهل کردن پروسه تولید، به رونق کسب و کار کمک کنیم.

نورالله زاده افزود: این طرح را در استان‌های مختلف دنبال می کنیم. به طور مثال در استان قزوین ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار ابلاغی داریم که در سال گذشته حدود ۲۰ میلیارد تومان در قالب کمک به واحد های تولیدی و وام ازدواج به متقاضیان پرداخت شد و امسال نیز پیش بینی می کنیم ۱۷ میلیارد تومان تسهیلات به استان اختصاص یابد.

وی بیان کرد: در سال گذشته صندوق کارآفرینی امید برای ایجاد ۳۵۰ شغل متعهد شد که ۴۰۰ شغل را ایجاد کردیم و امسال هم تلاش می کنیم در اشتغالزایی تلاش بیشتری کنیم تا سهم خود را ادا کنیم.

 * نیازمند ۵هزار میلیارد تومان تسهیلات هستیم

در ادامه برنامه بهمن نامور مطلق، معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با بیان اینکه این جلسه برای ایجاد اشتغال در سطح ملی برگزار شد گفت: قصد داریم در حوزه صنایع دستی ۳۰۰ هزار شغل ایجاد کنیم که در رسته های مختلف گلیم، سفال و.. است. نیازمند ۵هزار میلیارد تومان منابع یا تسهیلات در این بخش هستیم که اعلام کردیم تا از منابع داخلی بانک‌ها تأمین شود.

وی با بیان اینکه اگر هدف وزارت کار ایجاد اشتغال ملی باشد باید تأمین منابع کند گفت: در سال اول دولت تدبیر و امید هیچ فروشگاه مجازی نداشتیم در حال حاضر۲۰۰ فروشگاه مجازی داریم و برای طرح کلان اشتغال زایی آماده ایم.

 

شاخص ترین ویژگی های من سخت کوشی ،تلاش با هدف و عشق به کارآفرینی است.

مطالب مشابه

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برو بالا
آموزش های رایگان حسابداری
آموزش مفاهیم حسابداری بصورت کاربردی و عملی
قوانین و مقررات
جدیدترین قوانین و بخشنامه های مالیاتی
دوره های آنلاین
آموزش های حرفه ای و کاربردی، ورود به بازارکار
رویدادهای ویژه
مهمترین اخبار و رویدادهای ویژه مرتبط با حسابداری