تبلیغات

تعطیلی ۷۰ درصد واحدهای تولیدی چالش اصلی لرستان است

به گزارش ایلنا، پیمان هاشمی در کارگروه اقتصادی اتاق‌فکر که در دانشگاه لرستان برگزار شد، افزود: در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی در اتاق فکر استان لرستان راه کارهای عملی و راهگشا برای رفع مشکلات استان مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه با توجه به تاکید مقام معظم رهبری بر بندهای ۲۴ گانه سیاست‌های ابلاغی اقتصاد مقاومتی اهداف و چارچوب اتاق‌فکر استان مشخص می‌شود، اظهار داشت: چالش‌ها و فرصت‌های انتخاب لرستان به عنوان پایلوت اقتصاد مقاومتی در اتاق‌فکر استان بررسی می‌شود.

رئیس اتاق‌فکر لرستان گفت: انتخاب لرستان به عنوان پایلوت اقتصاد مقاومتی رسالت دانشگاهیان استان را در موفقیت این برنامه سنگین‌تر کرده است.

هاشمی افزود: روند تعطیلی واحدهای تولیدی لرستان خلاف اقتصاد مقاومتی است و در راستای تقویت و توسعه واحدهای تولیدی و کارآفرین استان باید تلاش کرد.

وی اظهار کرد: دانشگاهیان استان باید برای برون رفت و احیای واحدهای صنعتی و تولیدی تعطیل استان راهکارهای علمی واجرایی احصا کنند.

وی بیان کرد: بانک‌ها یکی دیگر از چالش های پیش روی واحدهای تولیدی در این استان هستند چراکه بسیاری از این واحدها بدهی‌های سنگینی به بانک‌ها دارند و در مواردی دارایی این واحدها توسط بانک ها ضبط شده است.

رئیس اتاق فکر لرستان گفت: چگونگی توسعه شرکت های دانش‌بنیان، اصلاح نظام‌مالی، شفاف‌سازی و سالم‌سازی اقتصاد از دیگر مواردی است که باید در راستای استفاده از فرصت پایلوت اقتصاد مقاومتی مورد بررسی قرار گیرد.

نماینده سازمان صنعت، معدن و تجارت نیز در اتاق فکر لرستان گفت: بحث اقتصاد مقاومتی با وجود اینکه از سال ۹۲ ابلاغ شده اما سال‌جاری به عنوان سال اقدام و عمل مورد توجه قرار گرفته است.

جمال مومیوندی افزود: در این راستا دولت تدبیر و امید واحدهای بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی را در استان به تعداد ۸۰ واحد در دستور کارقرار داد . اعتبار اختصاص یافته به این طرح‌ها در لرستان حدود ۴ هزارمیلیارد ریال است که به واحدهای تولیدی بزرگ و متوسط تقسیم شده‌اند .

وی بیان کرد: تلاش می‌شود تا پایان سال ۹۵ این واحدها تسهیلات را دریافت و در فرایند تولید استفاده کنند. در راستای اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی دولت طرح های را اجرایی می‌کند که تا اردیبهشت‌ماه سال ۹۶ قابلیت بهره برداری داشته باشند . به همین منظوردر لرستان ۳۰۰ واحد تولیدی در این مدت زمان احیا خواهد شد.

شاخص ترین ویژگی های من سخت کوشی ،تلاش با هدف و عشق به کارآفرینی است.

مطالب مشابه

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برو بالا
آموزش های رایگان حسابداری
آموزش مفاهیم حسابداری بصورت کاربردی و عملی
قوانین و مقررات
جدیدترین قوانین و بخشنامه های مالیاتی
دوره های آنلاین
آموزش های حرفه ای و کاربردی، ورود به بازارکار
رویدادهای ویژه
مهمترین اخبار و رویدادهای ویژه مرتبط با حسابداری