تبلیغات

کار پاره وقت دانشجویی : کمک هزینه تحصیل یا تکمیل رزومه

یکی از دغدغه‌های بسیاری از دانشجویان در زمان تحصیل، یافتن شغلی مناسب برای تامین کمک هزینه تحصیل و یا ایجاد سابقه برای رزومه شغلی شان است.

این در حالی است که یافتن شغل برای دانشجویان چندان دشوار به نظر نمی‌رسد، اما در بیشتر موارد این شغل‌ها با رشته تحصیلی دانشجویان مرتبط نبوده و درآمد کمتر از پایه وزارت کار برای این افراد در نظر گرفته شده است.

 مدیر یک موسسه آموزش زبان دخترانه به اقتصادنیوز می گوید: برای منشی این موسسه ساعت کاری هشت و ۳۰دقیقه صبح تا ساعت دو و ۳۰ دقیقه بعد از ظهر و حقوق ۴۰۰ هزار تومان در نظر گرفته شده و از مزایای بیمه نیز برخوردار نیست، اما به دلیل ساعت کاری کم شغل مناسبی برای دانشجویان است.

 مسوول دفتر یک شرکت بازرگانی هم عنوان می کند: کارمند حسابدار این شرکت برای سه روز کار در هفته، حقوق۳۰۰ هزار تومان دریافت می‌کند و در صورتی که ساعات اضافه کاری خود را نیز پرکند دریافتی وی به ۶۰۰ هزار تومان افزایش می‌یابد، ساعت کاری این شرکت از هشت صبح تا چهار بعد از ظهر است.

 مدیر یک داروخانه شبانه‌روزی نیز از به‌کارگماری دانشجویان برای شیفت عصر و شب داروخانه استقبال کرده، اظهار می دارد: ساعت کاری شیفت عصر از ساعت چهار بعد از ظهر تا ۱۱ شب است و در صورت رضایت، سه ماه پس از شروع به فعالیت فرد از مزایای بیمه نیز برخوردار خواهد شد، این در حالی است که حقوق در نظر گرفته شده این داروخانه، حقوق پایه وزارت کار(معادل ۷۱۲ هزار تومان) است.

 مدیر یکی از شرکت‌های پخش مواد غذایی هم به اقتصادنیوز گفته است: ساعت کاری ویزیتورهای حضوری این شرکت، از ساعت هشت صبح تا دو بعد از ظهر است و حقوق یک میلیون تومان برای این افراد در نظر گرفته شده است، ولی از مزایایی همچون بیمه برخوردار نیستند.

 همچنین مدیر یکی دیگر از شرکت‌های پخش مواد غذایی نیز اعلام کرده: ساعت کاری ویزیتورهای حضوری این شرکت به خود افراد بستگی دارد و از دانشجویان در این شغل دعوت می‌شود. اما حقوق ثابت این شرکت از ۶۰۰ هزار تومان شروع شده و در صورتی که فرد ۱۲ میلیون تومان در ماه فروش داشته باشد ۸۰۰ هزار تومان دریافت می‌کند و اگر فرد فروش بیشتر از ۱۲ میلیون تومان در ماه داشته باشد پورسانت به وی تعلق می‌گیرد و سه ماه پس از استخدام تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد.

شاخص ترین ویژگی های من سخت کوشی ،تلاش با هدف و عشق به کارآفرینی است.

مطالب مشابه

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برو بالا
آموزش های رایگان حسابداری
آموزش مفاهیم حسابداری بصورت کاربردی و عملی
قوانین و مقررات
جدیدترین قوانین و بخشنامه های مالیاتی
دوره های آنلاین
آموزش های حرفه ای و کاربردی، ورود به بازارکار
رویدادهای ویژه
مهمترین اخبار و رویدادهای ویژه مرتبط با حسابداری