تبلیغات

یک مدیر چه مراقبتهای مالیاتی نیاز دارد؟

مراقبت های مالیاتی یک مدیر

در این پست قصد دارم نکاتی را در رابطه با مسائل مالیاتی خدمت مدیران محترم عرض کنم. یک مدیر، یک دارنده کسب و کار محسوب می شود که هدف اصلیش درآمدزایی و پیشرفت نام خود و یا مجموعه ای که تشکیل داده می باشد.مطمئناً در این راه باید از کانال های مهمی همچون رقابت، روند تبلیغات، روابط عمومی،کار تخصصی عبور کند تا بتواند در این بازار پر ترافیک حرفی برای گفتن داشته باشد.مخاطب اصلی من در این نوشته مدیران مستقل هستند یعنی فردی که خودش بصورت مستقل کسب و کاری دارد نه فردی که مدیر بخش، پروژه و یا مدیر داخلی می باشد.

من از دیدگاه تخصصی خودم یعنی مالیات می خواهم مواردی را در قالب مراقبت ارائه کنم که اگر یک مدیر در طول مسیر موفقیت به آن توجه کند و یا آگاهی داشته باشد به نوعی سرمایه گذاری خوبی را آغاز کرده و شاید هیچگاه دچار استرس خطرات جرائم مالیاتی نشود.

قراردادهای برون سپاری

اولین و مهمترین مراقبت، انجام کارهای برون سپاری است. معمولاً مدیران برای صرفه جویی در زمان و هزینه بخشی از کارهای خود را به افراد یا موسسات دیگر واگذار می کنند که این کار، برونسپاری نام دارد.قبل از سال ۹۵ شما می بایست در هر قرارداد مبلغ کسورات قانونی شامل بیمه و مالیات را مشخص میشد که طبق این روال ۳% مبلغ هر قرارداد مالیات و ۱۶٫۶۷ درصد مبلغ قرارداد حق بیمه تلقی میشد. ولی در سال ۹۵ روش تغییر کرده و بسیاری از مدیران اگاهی کافی ندارند و ممکن است از هر دو طرف ضربه بخورند یعنی هم از حوزه مالیات و هم از شعب بیمه ای. در روش جدید شما باید نام مشاور و یا فردی که برای شما خدمات انجام می دهد را در لیست بیمه ای خود قرارداده و میزان مالیات را ۱۰ درصد طبق ماده ۸۶ اصلاحی قانون مالیاتها در نظر بگیرید.

ثبت شرکت و یا عدم ثبت شرکت

خیلی از مدیران این سوال را دارند که آیا ما شرکت ثبت کنیم بهتر است یا شخصی فعالیت کار کنیم. قطعاً از بابت ایمن سازی مستائل مالیاتی این سوال مطرح می شود.باید عرض کنم ثبت شرکت یا عدم ثبت ان مراقبت محسوب نمی شود بلکه رفتارهای تجاری شما برای حوزه مالیاتی مهم است. یعنی اینکه شما یک فعالیت در جامعه انجام می دهید و طرف مقابلی که معامله ای با شما انجام داده در سامانه خرید و فروش به حوزه مالیاتی خودش گزارش می کند. حالا برای حوزه مالیاتی گزارش متقابل شما و پرداخت مالیات متعلق آن مهم است حالا خیلی فرقی نمی کند شما در قالب شرکت فعالیت کنید و یا در قالب شخص حقیقی. من در جلسات مشاوره بارها عرض کردم اگر یک مدیر احساس می کند برای شرکت در مناقصات و حرکتهای بزرگ نیاز به تاسیس شرکت دارد پس دیگر نگرانی برای تکالیف مالیاتی نداشته باشد. اگر هم نیازی ندارد در فرمت شخصی باید به فکر مالیات عملکرد و مالیات ارزش افزوده خود باشد.

حسابهای بانکی

خوب مراقبت بعدی که خیلی برای خودشخص مدیر و حوزه مالیاتی مهم است هسته مرکزی فعالیت شماست یعنی حساب بانکی .شما هر فعالیتی حتی کوچک داشته باشید در بانک منعکس می شود. پس تصور اداره دارایی و حوزه های مالیاتی از حساب بانکی افراد این است که تراکنش ها نشان دهنده فعل و انفعالات افراد در اقتصاد است. حالا در این میان فردی حقوق بگیر است،شغل آزاد دارد و یا بازنشسته است.مدیر یک کسب و کار درآمدها، قرض ها، پیش دریافت ها، تسهیلات را وارد بانک می کند و برداشت ها بایت هزینه ها، ادای دین،بازپرداخت سرمایه گذاری و تسهیلات را از آن خارج می کند. این یک نگاه کلی است که خدمت شما عرض کردم. از منظر دقیق تر حلالا باید گزارش ششود که حساب بانکی کسب و کار کدام است و احیاناً چرا دیگر حسابها گردش و تراکنش دارد. حالا برای ارائه گزارشات باید پرونده مالیاتی داشته باشید و هر سال میزان پرداختی خودتان از عملکرد یک سال را برای حوزه مالیاتی مشخص کنید چون اگر نتوانید توضیحی ارائه کنید درآمد اتفاقی دارید و باید مالیات آن را یکجا همراه با جرائم پرداخت کنید.

فهرست حقوق و دستمزد

مدیرانی که شرکتها و موسسات متوسط و بزرگتری دارند حتما می بایست لیست حقوق و دستمزد داشته باشند.چون این سخن برای حوزه مالیاتی کاملاً بی پایه و اساس است. شما تراکنش بانکی دارید، شرکتی هم ثبت کرده اید، قرارداد برون سپاری هم دارید، حالا می خواهید ادعا کنید عدم فعال هستید و بازار خراب است و خوب کار نمی کنید.چون سلسله مراتب عدم فعالیت یعنی اینکه حساب بانکی خاک خورده و تار عنکبوت گرفته، نه فقط صحبت شفاهی و نامه ای. حالا نکته اینجاست که برخی از مدیران دقت نمی کنند مثلا لیست حقوق نسبتاً زیادی دارند مثلا حدوداً ۵ میلیون تومان و گزارش درآمدی انها ۷ میلیون تومان. این در نگاه مالیاتی با احتساب مالیاتی یعنی زیان!در صورتی که حوزه مالیاتی تصور دیگری دارد می گوید مثلا ۶ میلیون لیست حقوق در ماه نشان دهنده حداقل ۱۵ میلیون تومان درامد در ماه است. پس مدیران باید بیشتر مراقب این نکات باشند.

استفاده از نیروی های خبره در امور مالی

یک مراقبت مهم این است که مدیر مدیریت کند و حسابدار حسابداری. چون الان همانند گذشته نیست که تمام فعالیتها در دفتری نوشته شود و آخر شب با ماشین حساب سود و زیان مشخص شود در حال حاضر لازم است بخشی از درآمد به کارهای مالی اختصاص پیدا کند. به غیر از سخت افزار و نرم افزار حالا باید یک کارشناس خبره بصورت پاره وقت یا تمام وقت بر عملکرد مالی و مالیاتی شما نظارت کند. حالا من خیلی اصرار ندارم مدل چگونه باشد.برخی از مدیران علاقمندند از یک اپراتور بصورت دائم استفاده کمند که ثبت سند انجام دهد و یک مدیر مالی پاره وقت ماهیانه بر او نظارت کندو برخی دیگر هم کل کار را به یک فرد خبره بصورت پاره وقت واگذار می کنند.

در پایان شما می توانید فایل صوتی این پست را نیز دریافت کرده و گوش کنید :

شاخص ترین ویژگی های من سخت کوشی ،تلاش با هدف و عشق به کارآفرینی است.

مطالب مشابه

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برو بالا
آموزش های رایگان حسابداری
آموزش مفاهیم حسابداری بصورت کاربردی و عملی
قوانین و مقررات
جدیدترین قوانین و بخشنامه های مالیاتی
دوره های آنلاین
آموزش های حرفه ای و کاربردی، ورود به بازارکار
رویدادهای ویژه
مهمترین اخبار و رویدادهای ویژه مرتبط با حسابداری