تبلیغات

شرایط جدید پرداخت تسهیلات خرید مسکن در قزوین اعلام شد

سیداصغر حسینی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به افزایش سقف تسهیلات وام مسکن برای زوج ها، افزود: سقف تسهیلات پرداختی از محل این حساب برای زوج های خانه اولی بر روی یک پلاک ثبتی به دو برابر افزایش یافته است.
وی ادامه داد: زوج ها می توانند از محل تسهیلات جدید در قزوین تا سقف یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال و در سایر شهرهای استان تا ۸۰۰ میلیون ریال استفاده کنند.
وی با تاکید بر اینکه تسهیلات صندوق پس انداز مسکن یکم برای زوج ها هیچ محدودیتی از نظر تاریخ ازدواج آنان ندارد، اضافه کرد: سقف پرداخت تسهیلات در صورتی که حداکثر تا ۸۰ درصد قیمت منزل مسکونی را پوشش دهد، قابل استفاده است.
مدیر شعب بانک مسکن استان قزوین نرخ سود تسهیلات را با ۲ درصد کاهش معادل ۱۱ درصد عنوان و یادآور شد: بازپرداخت این وام در اقساط ۱۲ ساله بوده که میزان پرداختی آن به طور ماهانه در شهر قزوین به روش ساده ماهانه ۱۵ میلیون ریال و به روش پلکانی نیز ۱۳ میلیون ریال خواهد بود.
به گفته وی، با امکان دریافت ۱۰۰ میلیون ریال تسهیلات جعاله که تا پایان شهریور ماه سال جاری می توان بدون خرید اوراق گواهی حق تقدم از این تسهیلات استفاده و با احتساب یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال تسهیلات صندوق مسکن یکم برای زوج ها، امکان اعطای تسهیلات از طریق سپرده گذاری تا سقف یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال فراهم شده که قدرت خرید خوبی برای اقشار متوسط جامعه ایجاد می کند.
حسینی در ادامه به تشریح طرح دوم پرداخت و گفت: امکان بهره مندی زوج ها از تسهیلات خرید و ساخت مسکن از طریق خرید اوراق گواهی حق تقدم حساب سپرده سرمایه گذاری ممتاز که در فرابورس عرضه می شود نیز فراهم شده که بر اساس آن زوج ها می توانند بر روی یک واحد مسکونی در شهر قزوین تا سقف ۸۰۰ میلیون ریال و در سایر شهرها تا ۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات دریافت کنند.
وی ادامه داد: به دلیل کاهش روند تورم نیز نرخ سود تسهیلات یاد شده با یک درصد کاهش از ۱۸٫۵ درصد به ۱۷٫۵ درصد رسیده که دوره بازپرداخت آن ۱۲ ساله و اقساط ماهانه آن براساس دریافت حداکثر سقف تسهیلات در شهر قزوین حدود ۱۱ میلیون و ۷۰۰ هزار ریال و در سایر شهرهای استان نیز تا هشت میلیون و ۷۵۰ هزار ریال بوده ضمن آنکه در این طرح امکان دریافت ۱۰۰ میلیون ریال تسهیلات جعاله نیز فراهم شده است.
۸۰۵۴

انتهای پیام /*

شاخص ترین ویژگی های من سخت کوشی ،تلاش با هدف و عشق به کارآفرینی است.

مطالب مشابه

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برو بالا
آموزش های رایگان حسابداری
آموزش مفاهیم حسابداری بصورت کاربردی و عملی
قوانین و مقررات
جدیدترین قوانین و بخشنامه های مالیاتی
دوره های آنلاین
آموزش های حرفه ای و کاربردی، ورود به بازارکار
رویدادهای ویژه
مهمترین اخبار و رویدادهای ویژه مرتبط با حسابداری