تبلیغات

امسال ۳۴ پروژه ایمیدرو با سرمایه گذاری ۷٫۲ میلیارد دلارتکمیل می شود

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، مهدی کرباسیان روز یکشنبه در چهارمین همایش جایزه بهره وری معادن و صنایع معدنی در محل شرکت ملی فولاد ایران افزود: سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) موفق شد در چند سال گذشته ۱۴ پروژه از دولت قبل را با سرمایه گذاری ۱٫۳ میلیارد دلار تکمیل و راه اندازی کند.
به گفته وی، ۱۶ پروژه با سرمایه گذاری ۲٫۸ میلیارد دلار نیز در مدت ۲٫۵ سال گذشته توسط ایمیدرو آغاز شده و اکنون در دست اقدام است .
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، لازمه دستیابی به رشد اقتصادی هشت درصدی در چارچوب ششمین برنامه پنجساله توسعه کشور را سرمایه گذاری سالانه ۵۰ میلیارد دلار ذکر کرد .
وی گفت: امروز شرایط نوین کشور، ضرورت رشد در ابعاد مختلف مطابق برنامه را طلب می کند و براین اساس در چارچوب سیاست ارتقای بهره وری، رسیدن به رشد اقتصادی هشت درصدی در دستور کار قرار گرفته است.
رییس هیات عامل ایمیدرو اضافه کرد: سال گذشته اجرایی شدن برنامه جامع اقدام مشترک (برجام ) را شاهد بودیم، اما هنوز قفل بازنشده و کشورهای غربی خیلی کند عمل می کنند.
کرباسیان گفت: شرایط تحریم شرایطی را به وجود آورده بود که شرکت های اروپایی و استرالیایی برای همکاری در زمینه های پژوهشی و تحقیقاتی با ایران از حضور در تهران امتناع داشتند، اما امروز جمهوری اسلامی از فهرست ویژه کشورهای آلمان، فرانسه و ایتالیا خارج شده و توافق با شرکت بیمه هرمس ( آلمان) ماه گذشته به امضا رسید .
ادامه دارد …
اقتصام ** ۱۵۵۹ **۱۵۶۱

انتهای پیام /*

شاخص ترین ویژگی های من سخت کوشی ،تلاش با هدف و عشق به کارآفرینی است.

مطالب مشابه

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برو بالا
آموزش های رایگان حسابداری
آموزش مفاهیم حسابداری بصورت کاربردی و عملی
قوانین و مقررات
جدیدترین قوانین و بخشنامه های مالیاتی
دوره های آنلاین
آموزش های حرفه ای و کاربردی، ورود به بازارکار
رویدادهای ویژه
مهمترین اخبار و رویدادهای ویژه مرتبط با حسابداری