تبلیغات

بانک مسکن حمله هکری را تکذیب کرد

مسعود ایزدی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هفته گذشته یکی از صفحه های فرعی تارنمای خبری بانک مسکن به علت اشتباه یکی از کاربران با مشکل مواجه شد که آن هم در کمتر از یک ساعت رفع شد.
معاون امور بین الملل و حقوقی پلیس فتا به تازگی از حمله هکری به سایت های بانک «سپه» و «مسکن» خبر داده و گفته بود مسوولان بانک سپه با متخصصان پلیس فتا در این خصوص همکاری کردند، اما از همکاری نکردن بانک مسکن به شدت انتقاد کرده بود.
مدیر روابط عمومی بانک مسکن تاکید کرد، با وجود اقدام اشتباه یک کاربر در سایت خبری بانک مسکن، در هیچ یک از صفحه های سایت این بانک تغییری به وجود نیامد و هیچ یک از کاربران تغییری را در این زمینه متوجه نشدند.
به گزارش ایرنا، در ششم خرداد ماه امسال تارنمای برخی سازمان های کشور شامل مرکز آمار ایران و سازمان ثبت اسناد مورد حمله هکری قرار گرفتند.
«رخنه » یا « هک » به معنی سود بردن از یک روش سریع و هوشمندانه برای حل یک مشکل در رایانه است و در گفت و گوهای امروزی هک به معنی نفوذ به یک سیستم رایانه ای است؛ و «کِرَک » (crack) نیز به معنی رمزگشایی است و کراکر(cracker) به فرد گشاینده رمز گفته می شود.
تاریخچهٔ استفاده از واژه هک و هکر به استفاده آن در مؤسسه فناوری ماساچوست در سال ۱۹۶۰ برمی گردد. معنی اصلی آن سود بردن از یک روش سریع و هوشمندانه برای حل مشکلی تکنیکی بوده است. این واژه همراه با واژه مشتق شده دیگر آن هکر، به معنی کسی است که توانایی پیاده سازی و ساخت هک های جدید را دارد.
اقتصام**۱۱۰۸ **۱۵۶۱

انتهای پیام /*

شاخص ترین ویژگی های من سخت کوشی ،تلاش با هدف و عشق به کارآفرینی است.

مطالب مشابه

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برو بالا
آموزش های رایگان حسابداری
آموزش مفاهیم حسابداری بصورت کاربردی و عملی
قوانین و مقررات
جدیدترین قوانین و بخشنامه های مالیاتی
دوره های آنلاین
آموزش های حرفه ای و کاربردی، ورود به بازارکار
رویدادهای ویژه
مهمترین اخبار و رویدادهای ویژه مرتبط با حسابداری