تبلیغات

ربیعی : پس از هفت سال پرداخت دستمزد کارگران فولاد به روز شد

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، علی ربیعی روز یکشنبه در حاشیه نشست با فعالان بخش خصوصی که در محل اتاق بازرگانی، صنایع ،معادن و کشاورزی ایران برگزار شد، در جمع خبرنگاران گفت: ساماندهی بیشتر و به روز شدن دستمزد کارگران فولاد بستگی به توانمندتر شدن صندوق دارد و به قولی باید در انتظار باشیم صندوق فولاد جان تازه ای بگیرد.
وی با اشاره به گام های مثبتی که بتدریج در حوزه کار در حال اتفاق افتادن است، گفت: افزایش حداقل دستمزد کارگران بیش از نرخ تورم، افزایش ۳۲ درصدی دستمزد کارگران بازنشسته و ۲۰ درصدی کارمندان بازنشسته از اقدامات ارزنده ای بود که در سه سال گذشته بتدریج انجام گرفته است.
وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره سقف حقوقی وزیران گفت: هنوز تصمیم گیری درباره میزان حقوق وزیران صورت نگرفته است و احتمال می رود در نشست بعدی شورای حقوق و دستمزد در این مورد تصمیم گیری شود.
ربیعی سقف دریافتی برای مدیران بیمه و بانک ها را حداکثر ۲۰۰ میلیون ریال (۲۰ میلیون تومان) عنوان کرد و گفت: همچنین افرادی که در جنوب و روی چاه های نفتی کار می کنند و به عبارتی با سختی کار مواجه هستند بی تردید از حقوق و مزایای بیشتری برخوردارند.
وی درباره دستمزد پزشکان نیز گفت، پزشکانی که جراحی های بزرگی انجام می دهند بی تردید دستمزد بالاتری دریافت خواهند کرد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت سخنگوی دولت بزودی تصمیم نهایی شورای حقوق و دستمزد را درباره حقوق وزیران اعلام می کند و هنوز هیچگونه تصمیم گیری در این خصوص نشده است. حقوق کنونی وزیران رقم بالایی نیست و به مراتب از دستمزد وزیران دولت قبل پایین تر است.
ربیعی متعادل شدن ترکیب هیات های حل اختلاف ،تقلیل زمان رسیدگی به مسائلی که ۱۰ سال از زمان آن گذشته به ۶ ماه آتی، همکاری اتاق ایران با بهزیستی برای حمایت شغلی از کودکان بدون پدر و مادر که به سن ۱۸سال رسیده اند، ایجاد کلینکی برای حل مشکل بنگاه های اقتصادی، بازرسی بدون جریمه به همراه کارفرمایان، واقعی کردن مشاغل سخت و زیان آور (تنها مشاغلی که به طور واقعی سخت و زیان آور هستند در این گروه قرار بگیرند)، افزایش نظارت بر روی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان تامین اجتماعی از سوی شرکای اجتماعی کار را از جمله تصمیم های نشست امروز با فعالان بخش خصوصی عنوان کرد.
اقتصام(۳)۹۱۲۳ **۱۵۶۱

انتهای پیام /*

شاخص ترین ویژگی های من سخت کوشی ،تلاش با هدف و عشق به کارآفرینی است.

مطالب مشابه

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برو بالا
آموزش های رایگان حسابداری
آموزش مفاهیم حسابداری بصورت کاربردی و عملی
قوانین و مقررات
جدیدترین قوانین و بخشنامه های مالیاتی
دوره های آنلاین
آموزش های حرفه ای و کاربردی، ورود به بازارکار
رویدادهای ویژه
مهمترین اخبار و رویدادهای ویژه مرتبط با حسابداری