تبلیغات

شاخص در آغاز معاملات به ۷۴ هزار واحدی رسید

شاخص کل در جریان معاملات با رشد ۳۹۵٫۴۲واحدی عدد ۷۴ هزار و ۲۶۳ واحد را تجربه کرد.

شاخص درآغاز معاملات به 74 هزار واحدی رسیدبه گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، شاخص کل در آغاز معاملات با رشد ۳۳۷٫۷۲واحدی عدد ۷۴ هزار و ۲۰۴ واحد را تجربه کرد.
 
براین اساس ارزش کل معاملات از ۵۷۸ میلیارد ریال فراتر رفت که ناشی ازدست به دست شدن ۳۳۴ میلیون سهم طی ۱۳ هزار نوبت معاملاتی بود.
  
نمادهایی که در بازار امروز بر شاخص تاثیر مثبت گذاشتند عبارتند از نمادهای شبندر، شپنا، فولاد، وبملت، خساپا، پارسان، شبریزکه بیشترین تاثیر مثبت بر این شاخص را به همراه داشتند.
 
این گزارش می افزاید شاخص کل هم وزن با ۳۷٫۶۰ رشد به عدد ۱۳ هزار و۶۹۶  واحد رسید.  
 
شاخص کل فرابورس در آغاز معاملات با ۲ واحد رشد به عدد ۷۷۲ هزار و ۴۰ واحد رسید که براین اساس ارزش کل معاملات از ۹۶ میلیارد ریال فراتر رفت که ناشی ازدست به دست شدن ۳۴ میلیون سهم طی ۳ هزار نوبت معاملاتی بود. 

***سبز پوشی تالار شیشه ای

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، شاخص کل در جریان معاملات با رشد ۳۹۵٫۴۲ واحدی عدد ۷۴ هزار و ۲۶۳ واحد را تجربه کرد. 
 
براین اساس ارزش کل معاملات از ۲ میلیارد ریال فراتر رفت که ناشی ازدست به دست شدن ۶۵۰ میلیون سهم طی ۳۸ هزار نوبت معاملاتی بود. 
 
نمادهایی که در بازار امروز بر شاخص تاثیر مثبت گذاشتند عبارتند از نمادهای پارسان، شبندر، شپنا، خساپا، فولاد، وبملت، خودرو که بیشترین تاثیر مثبت بر این شاخص را به همراه داشتند. 
 
این گزارش می افزاید شاخص کل هم وزن با ۴۷٫۹۰ رشد به عدد ۱۳ هزار و۷۰۶  واحد رسید.  
   
شاخص کل فرابورس در جریان معاملات با ۲٫۷۰ واحد رشد به عدد ۷۷۳ هزار و ۱۰ واحد رسید که براین اساس ارزش کل معاملات از ۵۲۸ میلیارد ریال فراتر رفت که ناشی ازدست به دست شدن ۱۶۳ میلیون سهم طی۱۵  هزار نوبت معاملاتی بود. 

***تحولات چشمگیر در پایان معاملات بورس

براین اساس ارزش کل معاملات از ۳ میلیارد ریال فراتر رفت که ناشی ازدست به دست شدن ۱ میلیارد سهم طی ۶۲ هزار نوبت معاملاتی بود.

نمادهایی که در بازار امروز بر شاخص تاثیر مثبت گذاشتند عبارتند از نمادهای پارسان، شبندر، شپنا، خساپا، فولاد، وبملت که بیشترین تاثیر مثبت و نماد رمپنا بیشترین تاثیر منفی را بر این شاخص به همراه داشتند.

این گزارش می افزاید شاخص کل هم وزن با ۳۱٫۱۰ رشد به عدد ۱۳ هزار و۶۸۹ واحد رسید.

شاخص کل فرابورس در پایان معاملات با ۱٫۶۰ واحد رشد به عدد ۷۷۲ هزار واحد رسید که براین اساس ارزش کل معاملات از ۷۹۹ میلیارد ریال فراتر رفت که ناشی ازدست به دست شدن ۲۷۴ میلیون سهم طی ۲۴ هزار نوبت معاملاتی بود.

***اتمام فصل مجامع رونق بازار را رقم زد

سیدروح الله حسینی مقدم در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به وضعیت بازار بورس امروز افزود: ارزش معاملات حدود ۳۵۰ میلیارد تومان بود که نسبت به متوسط هفته گذشته افزایش داشته است. 
 
به گفته وی شاخص بصورت عمومی ارزشی بالغ بر ۸۰ میلیارد تومان را داراست.  
 
این کارشناس بورس در ادامه عنوان کرد: صنایع پتروشیمی و شیمیایی و پالایشگاهی روند مثبتی را دربازار تجربه کرده است و این درحالیست که صنایع تجهیزاتی، سنگ آهن تاثیرمنفی را بر بازار داشته اند. 
 
حسینی مقدم در ادامه تصریح کرد: بعد از اتمام فصل مجامع، بازار روند روبه رشد تجربه خواهد کرد چرا که هم اکنون، فصل تصمیم گیری مجامع شرکت ها و فروش سهام است. 
 
وی در ادامه گفت: باتوجه به اینکه هفته پایانی فصل مجامع را پشت سرمی‌گذرانیم ازاین رو انتظار می رود شرکت ها وضعیت مناسب تری پیدا کنند. 

 

شاخص ترین ویژگی های من سخت کوشی ،تلاش با هدف و عشق به کارآفرینی است.

مطالب مشابه

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برو بالا
آموزش های رایگان حسابداری
آموزش مفاهیم حسابداری بصورت کاربردی و عملی
قوانین و مقررات
جدیدترین قوانین و بخشنامه های مالیاتی
دوره های آنلاین
آموزش های حرفه ای و کاربردی، ورود به بازارکار
رویدادهای ویژه
مهمترین اخبار و رویدادهای ویژه مرتبط با حسابداری