تبلیغات

هیات استان مرکزی با رییس جمهوری باشقیرستان مذاکره کرد

به گزارش ایرنا، در این مذاکرات که امروز (دوشنبه) در شهر اوفا انجام شد، رستم حمیدوف رییس جمهوری باشقیرستان با تاکید بر مزیت افزایش همکاری های استانی در قالب اجرای طرح های مشترک و مبادلات بازرگانی گفت: مسیر کوتاه تر ایران و همچنین مزیت های باشقیرستان برای دسترسی به دیگر مناطق روسیه، می تواند زمینه ساز افزایش همکاری ها باشد.
وی همچنین در مذاکره با ظفر افشون معاون استانداری استان مرکزی اظهار کرد: دامنه همکاری های گسترده ای وجود دارد که باید با کارشناسی های مشترک زمینه های عملیاتی شدن آن فراهم شود.
رستم مردانوف نخست وزیر جمهوری باشقیرستان نیز در مذاکره با هیات ایرانی اظهار کرد که مشترکات فرهنگی و همچنین نزدیکی جغرافیایی بازارهای دو کشور زمینه همکاری ها را گسترده تر می کند.
افشون در پایان مذاکرات با رییس جمهوری و نخست وزیر جمهوری باشقیرستان در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت که در سفر چندی پیش هیات دولتی و خصوصی به سرپرستی وزیر بازرگانی این جمهوری به استان مرکزی، زمینه های گسترده ای برای همکاری ها بررسی شد و سفر متقابل هیات ایرانی نیز با هدف ادامه گفت وگوها از سوی طرف روسی صورت گرفت.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری استان مرکزی افزود: در مذاکرات انجام شده با مقام های بلندپایه باشقیرستان در اوفا، همکاری در بخش های گردشگری، الکترونیک، صنایع نفت و انتقال تجربیات کشاورزی بررسی شد که با توجه به پیشرفته بودن این جمهوری در عرصه کشت می تواند بسیار مفید باشد.
وی اظهار کرد: مبادلات بازرگانی و همچنین کشت فراسرزمینی از سوی سرمایه گذاران ایرانی در باشقیرستان بخش دیگری از مذاکره هیات ایرانی با مقام های این جمهوری بود که از آن استقبال و قرار شد، در نخستین فرصت با سفرهای متقابل کارشناسی و انجام ارزیابی های لازم، تفاهم نامه همکاری ها تدوین و در آینده ای نزدیک امضا شود.
براساس برنامه اعلام شده، هیات هفت نفره دولتی خصوصی استان مرکزی که دیروز وارد روسیه شده در سفر چهار روزه خود، با مقام های مختلف و همچنان صاحبان صنایع، سرمایه گذاران و شرکت های باشقیرستانی مذاکره خواهد کرد.
جمهوری باشقیرستان با ۱۴۳ هزار و ۶۰۰ کیلومتر مربع مساحت در آسیای میانه، بین رود ولگا و رشته کوه های اورال، یکی از پیشرفته ترین مناطق این کشور است که اقتصادی قوی دارد.
اروپام ** ۳۹۱ ** ۱۵۱۶

انتهای پیام /*

شاخص ترین ویژگی های من سخت کوشی ،تلاش با هدف و عشق به کارآفرینی است.

مطالب مشابه

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برو بالا
آموزش های رایگان حسابداری
آموزش مفاهیم حسابداری بصورت کاربردی و عملی
قوانین و مقررات
جدیدترین قوانین و بخشنامه های مالیاتی
دوره های آنلاین
آموزش های حرفه ای و کاربردی، ورود به بازارکار
رویدادهای ویژه
مهمترین اخبار و رویدادهای ویژه مرتبط با حسابداری