تبلیغات

ایران و کنیا مبادلات تجاری را گسترش می‌دهند

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری استاندارد مدیا، ایران و کنیا مبادلات تجاری خود در زمینه بسته بندی محصولات کشاورزی، منسوجات، چرم، مدیریت و خدمات فنی و مواد، نفت و گاز، معدن و مصالح ساختمانی را گسترش می دهند.

آدان محمد، وزیر صنعت کنیا در جریان دیدار با هیئت ایرانی به ریاست محمدرضا نعمت زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران گفت، کشورش به دنبال فرصت های جذاب سرمایه گذاری جهت انجام سرمایه گذاری است.

محمد گفت: «ما از این فرصت های احتمالی برای افزایش مبادلات تجاری دو کشور هیجان زده ایم و به دنبال استفاده از مزیت های رقابتی مان در صنایع مختلف در راستای منافع دو کشور هستیم.»

وی افزود: «ما روابط تجاری طولانی و سازنده ای را در گذشته داشته ایم و این مذاکرات موجب تقویت آن پیوند ها و افزایش تعداد کالاهای داد و ستد شده بین دو کشور و توسعه ظرفیت صنعتی ما خواهد شد.»

وزیر صنعت کنیا افزود، این نشست در پیگیری یادداشت تفاهم امضا شده بین دو کشور در جریان نشست سازمان تجارت جهانی سفر موفق سال گذشته وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران به کنیا انجام می گیرد.

در این دیدار، نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران نیز گفت، هدف ایران برقراری روابط بهتر با آفریقا است و موقعیت رقابتی کنیا در آفریقا در این برنامه کلیدی است.

نعمت زاده افزود: «از طریق این مذاکرات، ما می توانیم صنایع جایگزین نظیر فن آوری ارتباطات، چرم و منسوجات را برای توسعه روابطمان بررسی کنیم. ما به دنبال افزایش تعاملات در ماه ها و سال های آینده هستیم.»

کنیا پنجمین اقتصاد بزرگ منطقه جنوب صحرا به شمار می رود و دارای نیروی کار تحصیلکرده، با کیفیت و ماهر است. این کشور همچنین با دارا بودن زیرساخت های پیشرفته و توانمندی ها در حوزه آی تی و دسترسی به منابع گسترده کشاورزی موقعیت مناسبی را برای توسعه هر چه بیشتر در سال های آینده داراست.

انتهای پیام//۱۰۵

شاخص ترین ویژگی های من سخت کوشی ،تلاش با هدف و عشق به کارآفرینی است.

مطالب مشابه

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برو بالا
آموزش های رایگان حسابداری
آموزش مفاهیم حسابداری بصورت کاربردی و عملی
قوانین و مقررات
جدیدترین قوانین و بخشنامه های مالیاتی
دوره های آنلاین
آموزش های حرفه ای و کاربردی، ورود به بازارکار
رویدادهای ویژه
مهمترین اخبار و رویدادهای ویژه مرتبط با حسابداری