تبلیغات

خراسان شمالی به اشتغال در صنایع مدرن و پرهزینه نیاز ندارد

کار و کارگری و اشتغال

به گزارش ایرنا، محمد رضا صالحی روز سه شنبه در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری این استان که با حضور مهندس کلانتری معاون امور تعاون وزرات تعاون، کار و رفاه اجتماعی و هیات همراه برگزار شد، با بیان اینکه نباید به اشتغال مدرن توجه زیادی کنیم افزود: هم اکنون اعتقاد به کشت و صنعت بزرگ نداریم بلکه به اشتغالی می اندیشیم که نفر بر باشد.
وی اظهار کرد: زمانی که این استان از نظر اشتغال تبدیل به استان مهاجرپذیر شود، آن وقت به اشتغال های مدرن و ماشینی نیز توجه خواهیم کرد.
وی با بیان اینکه سهم اشتغال این استان در حوزه کشاورزی رتبه اول را دارد گفت: گردشگری در مرحله دوم و سایر بخش ها نیز در اولویت های بعدی در اشتغالزایی هستند.
وی بر شناسایی ظرفیت هایی که ایجاد اشتغال در این استان ممکن می کند تاکید کرد و افزود: باید در این زمینه کار علمی و تحقیقاتی انجام شود .
استاندار خراسان شمالی گفت: این استان باید از نظر نرخ بیکاری علاوه بر اینکه به متوسط کشوری برسد حتی دو درصد نیز پایین تر برسد و این ظرفیت در استان وجود دارد.
صالحی افزود: در راستای ایجاد اشتغال با معاونت های اشتغال کمیته امداد امام خمینی (ره ) و همچنین بنیاد مستضعفان کشور ارتباط هایی برقرار شده است تا با ارائه تسهیلات کم بازده به رونق کسب و کار در این استان کمک کنند.
وی بر جذب اعتبارهای دولتی با تخصیص بالا تاکید کرد و گفت: در مرحله اول باید کارهای نیمه تمام ها را به سرعت انجام دهیم اما نباید عقب گرد داشته باشیم و به قهقهرا برویم.
وی با بیان اینکه در اقتصاد سه بخش دولتی، تعاون و خصوصی تاثیر گذار است افزود: باید اشتغال در حوزه تعاون را توسعه و تقویت کنیم.
وی بر ایجاد و تقویت اشتغال پایدار تاکید کرد و گفت: باید اقتصاد مقاومتی را به صورت پایلوت در این استان ایجاد کنیم هرچند که به عنوان پایلوت انتخاب نشده ایم.
وی اشاره ای به طرح های اشتغال زا با تسهیلات پایین کرد و افزود: خوشبختانه از نظر تعداد تعاونی این استان از سرانه کشوری بالاتر است اما باید این شرکت های تعاونی را در راستای اشتغال پایدار و ایجاد شغل بیشتر حمایت کنیم.
این کارگروه با حضور مدیران کل و مسئولان کشوری و استانی در تالار اجتماعات استانداری خراسان شمالی برگزار شد و در پایان تفاهم نامه ای برای کمک به افزایش سهم اشتغال در حوزه تعاون و توسعه فرهنگ تعاون با حضور مهندس کلانتری معاون امور تعاون وزرات تعاون، کار و رفاه اجتماعی و استاندار خراسان شمالی به امضا رسید.

شاخص ترین ویژگی های من سخت کوشی ،تلاش با هدف و عشق به کارآفرینی است.

مطالب مشابه

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برو بالا
آموزش های رایگان حسابداری
آموزش مفاهیم حسابداری بصورت کاربردی و عملی
قوانین و مقررات
جدیدترین قوانین و بخشنامه های مالیاتی
دوره های آنلاین
آموزش های حرفه ای و کاربردی، ورود به بازارکار
رویدادهای ویژه
مهمترین اخبار و رویدادهای ویژه مرتبط با حسابداری