تبلیغات

مرحله نخست تفاهم نامه نیروگاه اتمی وفنی و حرفه ای در بوشهراجرایی شد

به گزارش ایرنا، عبدالرسول کازرونی روزسه شنبه به مناسبت آغاز هفته ملی مهارت در جمع خبرنگاران افزود: براساس این تفاهم نامه نیروگاه اتمی بوشهر به عنوان ناظر این آموزشها، تامین ابزارآلات و آزمون دوره را برعهده دارد.
در سفر هیات دولت به استان بوشهر با توجه به اهمیت مهارت آموزی براساس تفاضا و سفارش محوری تفاهم نامه آموزش هشت هزار نفر میان نیروگاه اتمی و سازمان فنی و حرفه ای کشور امضا شد که باید درمدت چهار سال عملیاتی شود.
کازرونی اظهارکرد: براساس تفاهم نامه با نیروگاه اتمی بوشهر باید درسالهای ۹۶ و ۹۷ هر سال یکهزار و ۵۰۰ نفر، در سال ۹۸ نیز سه هزار نفر کارگر ماهر، نیمه ماهر، تکنسین و مهندس که نیاز به آموزش مهارتی دارند در ۶۵ حرفه نیاز سنجی شده آموزش ببینند.
وی درباره تفاهم نامه سازمان فنی و حرفه ای با سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس نیز گفت: براساس این تفاهم نامه ۴۵ حرفه تخصصی سخت افزاری نیازسنجی شده که امسال آموزش سه هزار و ۵۰۰ نفر در رشته های مربوط به صنایع نفت و گاز را فرامی گیرند.
کازرونی بیان کرد: با توجه به اینکه امکانات آموزش شبانه روزی در شهرهای کنگان، بوشهر، گناوه و دیلم وجود دارد انتظار داریم افراد برای فراگیری این مهارتها اقدام کنند.
وی یادآور شد: برهمین اساس برای سال ۹۶ آموزش سه هزار و ۵۰۰ نفر و در سال ۹۷ نیز آموزش سه هزار نفر برنامه ریزی شده است.
کازرونی با اشاره به اجرای فاز دوم طرح امید اجتماعی در استان بوشهر گفت: فاز دوم طرح امید اجتماعی با رویکرد مهارتی و فنی و حرفه ای در این استان اجرا می شود.
مدیرکل فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت: برهمین اساس یکهزار و ۴۰۰ نفر در ۱۰ شهرستان و ۱۳ شعبه شهری و ۳۴ روستا حرفه ها و تخصص های لازم را از طرف امور بانون استان اعلام می شود، آموزش می بینند.
وی با تاکید بر توانمندسازی مربیان فنی و حرفه ای بیان کرد: براساس برنامه ریزیها ۲۶ نفر از مربیان باید در محیط کار آموزشهای لازم را فرا گیرند که تاکنون از این شمار ۱۶ نفر با استقرار درفازهای پتروشیمی در حال فراگیری آموزشها هستند.
کازرونی گفت: توسعه آموزشهای گردشگری از جمله دیگر برنامه های مهم اداره کل فنی و حرفه ای استان بوشهر است که براساس نیاز سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان این رشته ها راه اندازی می شوند.
وی یادآور شد: درزمان حاضر در شهرهای بوشهر و گناوه رشته های هتل داری، میزآرایی و روستا گردی (بوم گردی) ارائه شده که پیش بینی می شود ۱۰۰ نفر در این دوره ها شرکت کنند.
مدیرکل فنی و حرفه ای استان بوشهر با اشاره به اجرای طرح صلاحیت حرفه ای نیروی کار گفت: اجرای این طرح در گذشته کمتر مورد توجه بود و این اداره کل تلاش دارد برای شاغلان جدید به ظرفیت یکهزار و ۶۰۰ نفر طرح صلاحیت حرفه ای نیروی کار را اجرا کند که در صورت اجرایی شدن آن، زمینه کاری مناسبی برای افراد جویای کار فراهم می شود.
وی بیان کرد: همچنین به سازمان منطقه ویژه پارس جنوبی پیشنهاد شده پیش از آغاز به کار افراد، صلاحیت فنی آنها تائید شود.
کازرونی اظهارکرد: مصوبه طرح احراز صلاحیت حرفه ای نیروی کار در سال ۹۲ در دولت تصویب شد، اما شرط آن این بود که سازمان ملی مهارت در کشور ایجاد شود که مجلس به ایجاد این سازمان رای نداد، اما به دنبال این هستیم که این طرح در بوشهر و کنگان با نشست های تخصصی دنبال شود.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت: براساس ابلاغ سازمان، آموزش های مهارتی برای دانش آموزان باید با فرهنگ سازی انجام شود، براساس تحقیقهای صورت گرفته ارائه آموزش فنی از سالهای پائین نتایج مثبتی در پی داشته است.
وی ارائه آموزشهای فنی و حرفه ای در مقطع دبستان، توسعه مراکز الکترونیکی، استخدام ۵۷نفر از مربیان حق التدریس، ارائه رشته های مربوط به صنایع دریایی در حوزه خشکی و امور دریایی و رهگیری اشتغال کارآموزان را از جمله اقدامات انجام شده فنی و حرفه ای استان بوشهر در سالجاری عنوان کرد.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر یادآور شد: پارسال از محل اعتبارات استانی پنج میلیارد و ۴۵۰ میلیون ریال برای تجهیز، تعمیر و نوسازی کارگاههای فنی و حرفه ای و از محل اعتبارات ملی دو میلیارد و ۳۰ میلیون ریال برای خرید تجهیزات و ۱۱ میلیارد و ۳۵۰ میلیون ریال برای خرید مواد مصرفی در استان تامین شد.
وی اضافه کرد: پارسال در بخش دولتی ۱۹هزار و ۴۶۱نفر و در آموزشگاههای آزاد نیز ۱۲هزار و ۲۲۴ نفر در استان بوشهر آموزشهای فنی و حرفه ای را فرا گرفتند.
کازرونی با اشاره به تاسیس ۱۲ آموزشگاه در بخش خصوصی در سال گذشته گفت: امسال نیز پنج آموزشگاه جدید بخش خصوصی در استان راه اندازی و مواقفتنامه اصولی ۱۸ آموزشگاه نیز صادر شده است.
۶۰۴۷/۶۰۴۳

انتهای پیام /*

شاخص ترین ویژگی های من سخت کوشی ،تلاش با هدف و عشق به کارآفرینی است.

مطالب مشابه

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برو بالا
آموزش های رایگان حسابداری
آموزش مفاهیم حسابداری بصورت کاربردی و عملی
قوانین و مقررات
جدیدترین قوانین و بخشنامه های مالیاتی
دوره های آنلاین
آموزش های حرفه ای و کاربردی، ورود به بازارکار
رویدادهای ویژه
مهمترین اخبار و رویدادهای ویژه مرتبط با حسابداری