تبلیغات

منتظر رفع آخرین موانع برای از سرگیری همکاری بانکی با ایران هستیم

به گزارش خبرگزاری تسنیم، وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان که به منظور شرکت در چهاردهمین اجلاس وزرای آنکتاد به کنیا سفرکرده بود، با رییس کل بانک مرکزی کنیا دیدار و گفت‌وگو کرد.

علی طیب نیا در این دیدار ضمن اشاره به سابقه تاریخی روابط سیاسی و اقتصادی میان جمهوری اسلامی ایران و کنیا، سطح فعلی همکاری های اقتصادی دو کشور را با توجه به ظرفیت های فراوان موجود ناکافی دانست و ابراز امیدواری کرد با بهبود روابط بانکی فیمابین, همکاری های تجاری و صنعتی گسترش یابد.

وی گفت: اگرچه تحریم های بین المللی باعث کاهش روابط بانکی دو کشور شد, اما با توافق جمهوری اسلامی ایران و کشورهای ۱+۵، بانک های کنیایی می توانند همکاری خود را با بانک های ایرانی آغاز کنند تا بستر فعالیت بخش خصوصی دو طرف برای گسترش همکاری ها فراهم شود.

بنابر این گزارش، پاتریک نگوگی، رییس کل بانک مرکزی کنیا ضمن استقبال گرم از وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان, توسعه روابط  اقتصادی با  جمهوری اسلامی ایران را فرصت مغتنمی برای کنیا دانست و گفت: ما بی صبرانه منتظر رفع آخرین موانع برای از سرگیری همکاری با بانک های ایران هستیم.

*امنیت و ثبات سیاسی در ایران ضامن سرمایه گذاری خارجی است
وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان به عنوان سخنران ویژه در اجلاس آنکتاد ضمن تاکید بر ظرفیت های کم نظیر ایجاد شده برای سرمایه گذاری در ایران از همه کشورها خواست تا به حرکت جریان سرمایه کمک کنند.

علی طیب نیا ضمن اشاره به اهداف مطرح شده در اهداف توسعه پایدار، برضرورت همکاریهای اقتصادی بین کشورهای جهان و کمک به حرکت جریان سرمایه بویژه در مسیر توسعه کشور ها و انتقال تکنولوژی و ارزش افزوده در اقتصاد کشورها تاکید کرد.

وی تاکید کرد: ایران رشد محسوسی در بهبود فضای کسب و کار طی سه ساله اخیر داشته که بخشی از آن به تسهیل شرایط برای سرمایه گذاری مربوط می شود و ما این روند را به عنوان یک راهبرد تا دستیابی به شرایط مطلوب ادامه خواهیم داد.

وزیر اقتصاد کشورمان در این مراسم که در نایروبی پایتخت کنیا در حال برگزاری است، با اشاره به ضرورت وجود امنیت و ثبات در کشورها و مناطق مختلف جهان بعنوان بستر مناسبی برای گسترش همکاریهای اقتصادی و سرمایه گذاری، وجود تنش های سیاسی و نا امنی را خطر مهلکی برای ثبات و توسعه اقتصادی دانست و خاطرنشان ساخت: امنیت و ثبات سیاسی در ایران در حالیکه منطقه با تنش ها و چالش های اساسی امنیتی و سیاسی مواجه است ضامن سرمایه گذاری در ایران محسوب می شود.

وی همچنین با اشاره به توانمندیهای کشورمان به تشریح  سیاست‌های دولت در گسترش همکاریهای اقتصادی و انجام پروژه های مشترک سرمایه گذاری با سایر کشورها پرداخت.

گفتنی است، وزیر امور اقتصادی ودارایی ایران در کنار وزیر خارجه آرژانتین، وزیر اقتصاد کنیا و وزیر اقتصاد سوئد از سخنرانان ویژه جلسه افتتاحیه این اجلاس بودند.

انتهای پیام//

شاخص ترین ویژگی های من سخت کوشی ،تلاش با هدف و عشق به کارآفرینی است.

مطالب مشابه

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برو بالا
آموزش های رایگان حسابداری
آموزش مفاهیم حسابداری بصورت کاربردی و عملی
قوانین و مقررات
جدیدترین قوانین و بخشنامه های مالیاتی
دوره های آنلاین
آموزش های حرفه ای و کاربردی، ورود به بازارکار
رویدادهای ویژه
مهمترین اخبار و رویدادهای ویژه مرتبط با حسابداری