تبلیغات

آموزش نکات کلیدی استخدام حسابداری و مصاحبه استخدامی

نکات کلیدی استخدام حسابداری

نکات کلیدی استخدام حسابدار

نکات کلیدی استخدام حسابداری بخش مهمی از فرآیند استخدام در حرفه حسابداری است و توجه به این نکات می تواند کمک نماید تا فرآیند جذب شما با سرعت بیشتر صورت گرفته و به شغل پایدارتر در محیط جذاب تری دست پیدا کنید.بسیاری از فارغ التحصیان رشته حسابداری و امور مالی بی توجه به نکات کلیدی استخدام حسابداری ،سعی می کنند وارد بازار کار حسابداری شوند غافل از اینکه این بی توجهی می تواند منجر به از دست رفتن وقت آنها شده و گاها نیز مشاهده گردیده که باعث ایجاد خسارت های مالی و کیفری برای آنها شده  است.از این رو تصمیم گرفتیم برای کمک به جویندگان کار و استخدام در رشته حسابداری، پست آموزشی نکات کلیدی استخدام حسابداری را برای شما منتشر کرده تا شما کاربر عزیز با مطالعه این مطلب بتوانید با آگاهی و آرامش بیشتر نسبت به جستجوی شغل مورد نیاز خود اقدام نمائید.

مهمترین نکات کلیدی استخدام حسابداری

  • توجه به علاقمندی ها و روانشناسی فردی

اولین نکته کلیدی در استخدام حسابداری،بعد روانشناسی فردی است.دوستان گرامی حتما از نظر روانشناسی خود را بسنجید که مناسب کار حسابداری و استخدام حسابداری هستید یا خیر.

بسیاری از فارغ التحصیلان رشته حسابداری وقتی با آنها صحبت می شود ابراز می دارند که علاقه ای به کار در این حوزه ندارند و از درد بیکاری و کسب موقعیت شغلی وارد دنیای حسابداری شده اند.اگر شما هم از این دسته هستید پیشنهاد می کنیم خیلی سریع ازاین حرفه خارج شده و به شغل مورد علاقه خود بپردازید چون دیر یا زود این حرفه شما را پس خواهد زد.

اگر هم مردد هستید که آیا این حرفه مورد نظر شما هست یا خیر بهتر هست که از تست های روانشناسی که برای این منظور تهیه شده استفاده نمایید.این گونه تست ها کمک زیادی می کنند به شما تا بهتر علاقمندی های خود را شناخته و برای آینده خود تصمیم گیری مناسب تری انجام دهید.

  • مطالعه کتب و مقالات مرتبط با حرفه حسابداری

دومین نکته کلیدی در استخدام حسابداری،بی اطلاعی و به اصطلاح نابلد بودن حسابدارها است.خیلی از فارغ التحصیلان رشته حسابداری تحصیلات آکادمیک و دانشگاهی را ناکارمد و به دور از واقعیت های بازار کار می دانند در حالیکه مطالبی که در دانشگاهها ارائه می شوند همگی پیش نیازی برای ورود به بازار کار می باشند.از این رو با مطالعه مجدد کتب و جزوات دانشگاهی،معلومات و اطلاعات عمومی خود را افزایش داده تا در مصاحبه های استخدامی با مشکل مواجه نشوید.

کسانی که از نظر روانشناسی فردی،مستعد رشته حسابداری هستند بدانند که برای موفقیت در حرفه حسابداری باید مطالعه کتب حسابداری و مقالات حسابداری را در اولویت همیشگی خود قرار داده و تنها راه موفقیت شما در این حرفه،صرفا مطالعه می باشد.

استانداردهای حسابداری و حسابرسی،مفاهیم تحلیلی حسابداری،مفاهیم مربوط به گزارش گری مالی و …. همگی سرفصل های بسیار مهمی هستند که برای جذب و کسب یک موقعیت شغلی مناسب و  ایده ال باید به آنها تسلط کافی داشته باشید.

  • یادگیری ابزارها و نرم افزار های مرتبط با حسابداری

سومین نکته کلیدی در استخدام حسابداری،آموزش و یادگیری ابزارها و تخصص های مرتبط به حرفه حسابداری می باشد.به جرات می توان گفت بالای ۸۰درصد از حسابدارها کار با کامپیوتر،نرم افزارهای جانبی آن آن را بلد نیستند و اگر هم بلدند خیلی نصفه نیمه می باشد.حسابدارهایی را می شناسم که کار با نرم افزار ساده winrar را نمی دانند چه برسد به اکسل و ورد و پاورپوینت و نرم افزارهای حسابداری و مالی.

دوستان یکی از الزامات کار در حرفه حسابداری آشنایی کامل با ابزارهای مرتبط با حرفه حسابداری است.مهمترین این نرم افزارها عبارتند از مجموعه آفیس و انواع نرم افزارهای حسابداری.

برای یادگیری و آموزش حسابداری می توانید از مراکز آموزشی آنلاین و آفلاین بهره برده و نسبت به افزایش سطح تخصص خود اقدام نمائید.

  • یادگیری یک یا چند زبان رایج بین المللی

بسیاری از شزکت های بزرگ و مدرنی که در کشور وجود دارند عمدتا بین المللی هستند و اشتغال در این گونه شرکت ها مزایای بسیاری را برای کارمندان آن شرکت ها در بر دارد.لازمه اشتغال در این گونه شرکتها تسلط به یک یا چند زبان بین المللی است.پیشنهاد می کنیم در صورتی که هنوز به هیچ زبانی تسلط ندارید شروع کرده و یادگیری یک زبان را آغاز نمائید.

همچنین با یادگیری زبان شما می توانید در دوره های بین المللی حرفه حسابداری شرکت نموده و مدارک بین المللی دریافت نمائید که می تواند کمک بسیاری به جذب و استخدام شما داشته باشد.

نتیجه گیری این مطلب این هست که بیش از پیش به یادگیری و توانمند سازی خود اهمیت دهید و یادگیری و مرور مطالب را هیچ گاه نادیده نگیرید.در حرفه حسابداری همیشه باید مطالعه داشته باشید و به جدیدترین تغییراتی که در حول و حوش این حرفه وجود دارد مسلط باشید.تسلط شما می تواند کمک زیادی به شما نموده تا موقعیت های شغلی عالی کسب نمائید.

امیدوارم که این پست آموزشی مورد استفاده شما قرار گرفته باشد و حتما ما را از نظرات مفید خودتان بی بهره نگذارید.اگر تجربیاتی دارید که می تواند به سایر شاغلین حوزه حسابدری کمک می نماید حتما در بخش نظرات سایت مطرح نمایید.با پست ها و مطالب آموزشی دیگر ما همراه باشید.

 

شاخص ترین ویژگی های من سخت کوشی ،تلاش با هدف و عشق به کارآفرینی است.

مطالب مشابه

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برو بالا
آموزش های رایگان حسابداری
آموزش مفاهیم حسابداری بصورت کاربردی و عملی
قوانین و مقررات
جدیدترین قوانین و بخشنامه های مالیاتی
دوره های آنلاین
آموزش های حرفه ای و کاربردی، ورود به بازارکار
رویدادهای ویژه
مهمترین اخبار و رویدادهای ویژه مرتبط با حسابداری