تبلیغات

آموزش مجازی حسابداری،یک راه درآمدزا برای متخصصان حسابداری

آموزش مجازی حسابداری

آموزش های مجازی از سالیانی پیش در کشورهای توسعه یافته جهان متداول شد و به دلیل ویژگی های مهم آموزش های مجازی که مهمترین آن صرفه جویی در زمان و هزینه برای کاربران آن بود از استقبال فراوانی برخوردار شد و هم اکنون در کشور ما هم با اقبال زیادی مواجه شده و طرفداران بیشماری دارد.با توجه به آمار، بیشترین کاربران مربوط به دوره ها و آموزش های مجازی مربوط به رشته های کامپیوتر و IT است و کمترین کاربران هم به فارغ التحصیلان رشته های حسابداری و مالی مرتبط هست و این نشان از ضعف بزرگ در تولید محتوای الکترونیک در حرفه حسابداری دارد.حال این سوال مطرح می شود که چرا آموزش مجازی حسابداری هنوز برای کاربران حسابداری در ایران جا نیفتاده و به آن اعتماد نشده است؟ آیا استفاده از آموزش مجازی حسابداری، برای پیشرفت یک حسابدار و موفقیت در شغل حسابداری می تواند کمک کند یا خیر؟

اگر به دنبال جواب برای این سوالات هستید با ما همراه باشید.

آموزش مجازی چیست؟

بسیاری از فارغ التحصیلان و جویندگان تخصص با صرفه جویی در وقت و هزینه های خود،می توانند نسبت به کسب دانش یا تخصص مورد نظر بدون نیاز به حضور در فضا و مکان خاص استفاده نمایند.بهره مندی از آموزش مجازی در هر زمینه ای، نیازمند داشتن اطلاعات کافی در استفاده از اینترنت و کامپیوتر دارد و شما اگر می خواهید از آموزش های مجازی حسابداری استفاده نمائید،حتما بایستی معلومات کامپیوتر خوبی داشته باشید.

با این توضیح مشخص شد که چرا در کشور ایران،آموزش های مجازی در حوزه کامپیوتر و مهندسی بسیار موفقیت آمیزتر از سایر حوزه ها بوده است.مهندسین کامپیوتر به دلیل اطلاعات و معلومات خوبی که از اینترنت و کامپیوتر دارند خیلی راحت می توانند در دورها شرکت نموده،پیش نیازهای نرم افزاری و سخت افزاری را برای خود تهیه نموده و از دوره ها بهره کافی و اقتصادی را ببرند.

چرا آموزش مجازی حسابداری مناسب نداریم؟

قریب به اتفاق حسابداران،از کامپیوتر گریزان هستند و تمایل زیادی به یادگیری مباحث مختلف و نرم افزارهای کاربردی برای بهبود شرایط کاری و زندگی خود ندارند.در همین حد که بتوانند کارهای روزمره خود را در شغل حسابداری با کامپیوتر انجام دهند کافی می دانند و به آن بسنده می کنند.تمامی حسابدارها فکر می کنند که باید ساعت ۸ صبح به سرکار رفته و شروع به صدور چک و ثبت سند حسابداری کنند تا ساعت ۱۷ و در نهایت به خانه برگردند.نهایت تلاشی که از خودشان نشان می دهند این هست که سالی یک یا دوبار در یک کلاس حضوری ثبت نام کنند و یک مدرکی را جهت نشان دادن در رزومه خود دریافت کنند.و همین بزرگترین مشکل حسابداران در کسب موقعیت های شغلی مناسب در زمینه حسابداری است و تغییر در درآمد آنهاست.

این موضوع چه ربطی به آموزش مجازی حسابداری دارد؟

ما در سطح کشور متخصصان حرفه حسابداری بسیار زیادی داریم که توانائی ها و مهارت های بسیار بالایی دارند و به دلیل عدم تسلط به نرم افزارها و سخت افزارهای مورد نیاز جهت تولید آموزش مجازی حسابداری،نمی توانند این دانسته ها و تجربیات خود را در اختیار فارغ التحصیلان حسابداری قرار دهند و همین عدم تسلط و ناشناخته بودن روش و شرایط تولید محتوا در زمینه آموزش مجازی حسابداری برای متخصصین و افراد باتجربه این حوزه، باعث شده تا دوره های باکیفیتی در این زمینه تهیه و تولید نگردد یا اگر دوره ای تولید می شود نیازهای کاربران جهت ورود به بازار کار را پوشش نمی دهد.

پس بزرگترین مشکل در عدم وجود آموزش های مجازی حسابداری،عدم استقبال متقاضیان حرفه حسابداری به آموزش های مجازی نیست بلکه دانش پائین متخصصان و افراد باتجربه حوزه حسابداری با امکانات و نحوه تولید محتوای مجازی حسابداری و عدم وجود دوره های باکیفیت در سطح کشور می باشد.

برای تولید آموزش مجازی حسابداری به چه امکاناتی نیاز داریم؟

برای تولید آموزش مجازی در هر حرفه ای من جمله حسابداری دو روش وجود دارد که این دو روش به شرح زیر می باشد:

  • استفاده از دوربین فیلم برداری برای ضبط محتوا
  • استفاده از نرم افزارهای ضبط فیلم از صفحه مانیتور

برای استفاده از دوربین فیلم برداری بایستی یک دستگاه دوربین فیلم برداری نسبتا حرفه ای به همراه یک دستگاه میکروفون و تجهیزات نورپردازی داشته باشید.تقریبا نیاز به ۱۰ میلیون تومان تجهیزات دارید که رقم نسبتا ناچیزی است برای شروع یک کسب و کار پردرآمد.همچنین نیاز به یک اطاق دارید برای نصب و تنظیم این تجهیزات.این مدل از تولید محتوای آموزشی بیشتر برای مباحث روانشناسی و موفقیت مناسب هست.چون مدرس بایستی بتواند احساس موفقیت را به مخاطبان خود منتقل نماید.یا به نوعی با احساس مخاطبان خود مواجه هست و بایستی از طریق تولیدویدئو تاثیرگذار از خود،مخاطبان خود را جذب نماید.در حالی که برای آموزش حسابداری نیازی به این مدل نیست.

در روش دوم ما کافی است تا یک دستگاه کامپیوتر یا لپ تاپ با کیفیت داشته باشیم و یک دستگاه هدست باکیفیت.همچنین باید با نرم افزارهای ضبط فیلم از صفحه دستکتاپ هم آشنا باشیم.در این صورت می توانیم تجربیات و تخصص خود را تبدیل به یک دوره کرده و در اختیار متقاضیان حسابداری قرار داده و بفروش برسانیم.

ذکر این نکته ضروری است که برای عرضه این گونه محصولات نیاز به یک وبسایت هست و خوشبختانه سایت های زیادی در سطح وب هستند که شما می توانید دوره های خود را آنجا بفروش برسانید برخی از این سایت ها عبارتند از فرانش،فرادرس و دانشجویار.

البته ما در سایت چابک ،به عنوان یک سایت تخصصی حسابداری این امکان را  به متخصصان حسابداری می دهیم تا بتوانند دوره های خود را در معرض فروش به سایر کاربران قرار دهند.برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید از طریق فرم تماس با ما در ارتباط باشید.

آشنائی با نرم افزارهای ضبط فیلم از صفحه کامپیوتر

برای تولید محتوای آموزشی، نیاز به یادگیری و استفاده از یک سری نرم افزارهای ضبط فیلم دارید.کاملترین نرم افزار ضبط فیلم از صفحه دسکتاپ،نرم افزار کامتسیا(Camtasia) می باشد که به عنوان یکی از قدرتمندترین و در عین حال ساده ترین نرم افزارها در این زمینه می باشد و متخصصین بسیاری در سطح وب در دنیا از این نرم افزار قدرتمند استفاده می کنند.در سطح وب فارسی هم آموزش های بسیار زیادی برای نرم افزار Camtasia Studio وجود دارد که می توانید این آموزش ها را تهیه و مشاهده نمائید.

بعد از یادگیری کار با این نرم افزار،نوبت می رسد به طراحی دوره و درس ها و سرفصل و می توانید تخصص خود را تبدیل کنید به یک دوره حسابداری و آن را در معرض کاربران حسابداری قرار دهید.

در رابطه با میزان درآمد متخصصین تولید آموزش های مجازی هم مقالات و پست های زیادی در سطح وب منتشر شده و شما با یک جستجوی خیلی ساده می توانید این مقالات را مشاهده نمائید.

کلام آخر …..

دوستان عزیز من توجه داشته باشید که محتوای آموزش مجازی در زمینه حسابداری بسیار کم هست و کار زیادی انجام نشده است.پیشنهاد می کنم هر چه زودتر دست بکارشوید و دانش خود را به یک یا چند دوره تبدیل کرده و از این فضایی که وجود دارد استفاده نمائید.بدون شک تا یکی دو سال آینده آموزش های مجازی حسابداری زیادی در سطح وب منتشر خواهند شد و شما از درآمدهای بسیاری که در این زمینه وجود دارد بی نصیب خواهید شد.

امیدوارم که این آموزش و پست مورد استفاده شما عزیزان قرار بگیرد.هر سوال یا نکته ای در رابطه با این مبحث داشتید می توانید از بخش نظرات یا ارسال تیکت با ما در میان بگذارید.

شاخص ترین ویژگی های من سخت کوشی ،تلاش با هدف و عشق به کارآفرینی است.

مطالب مشابه

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برو بالا
آموزش های رایگان حسابداری
آموزش مفاهیم حسابداری بصورت کاربردی و عملی
قوانین و مقررات
جدیدترین قوانین و بخشنامه های مالیاتی
دوره های آنلاین
آموزش های حرفه ای و کاربردی، ورود به بازارکار
رویدادهای ویژه
مهمترین اخبار و رویدادهای ویژه مرتبط با حسابداری