کتاب آموزش تحلیلی انبار و حسابداری انبار

کتاب آموزش تحلیلی انبار و حسابداری انبار یکی از جامع ترین و کاربردی ترین کتاب های موجود در مباحث انبارداری است که به شکلی جامع تمامی مباحث مرتبط با انبار و حسابداری انبار در آن بیان شده و تشریح گردیده است.انبار و مباحث مربوط به حسابداری انبار و موجودی کالا ،به دلیل حجم بالای دپوی کالاها در انبارها ،از اهمیت بسیار بالایی برخودار بوده و آگاهی به تمامی نکات مربوط به انبار و حسابداری انبار،بدلیل منابع اندکی که در این زمینه در کشور وجود دارد براحتی قابل دستیابی نمی باشد.

با جستجویی کوتاه در سطح وب فارسی به این نتیجه می رسیم که یافتن یک منبع آموزشی از موضوعات بسیار ساده انبارداری و حسابداری انبار کار راحتی نبوده و چیز خاصی وجود ندارد.لذا وجود یک منبع آموزشی که سرفصل های مهم و بااهمیت انبارداری و حسابداری انبار را در خود داشته و تشریح نماید ضروری گشت و از این رو تصمیم گرفتم که همت نموده و دانسته های خودم از مباحث انبار و حسابداری انبار را در کتاب آموزش تحلیلی انبار و حسابداری انبار در اختیار شما کاربران و فارغ التحصیلان رشته حسابداری قرار دهم.

عناوین و سرفصل های مهم کتاب آموزش تحلیلی انبار و حسابداری انبار

کتاب آموزش تحلیلی انبار و حسابداری انبار با توجه به گستردگی مبحث انبار از عناوین و سرفصل های گوناگونی تشکیل شده که به شرح زیر می باشد:

  1. مقدمه
  2. فصل اول:انبار و مفاهیم پایه
  3. فصل دوم:کالا و مفاهیم مرتبط
  4. فصل سوم:گردش کار انبار
  5. فصل چهارم:ریالی نمودن اسناد انبار
  6. فصل پنجم:حسابداری انبار
  7. فصل ششم:عملیات پایان سال انبار
  8. فصل هفتم:گزارشات انبار

خلاصه کتاب آموزش تحلیلی انبار و حسابداری انبار

در فصل اول کتاب آموزش تحلیلی انبار و حسابداری انبار تمامی مفاهیم مرتبط با انبار همانند اهمیت انبار،انواع انبار،عوامل موثر در انتخاب انبار،اجزای تشکیل دهنده انبار،انباردار،وظایف انباردار،شرایط شغل انبارداری،محل فیزیکی و شرایط تعیین محل فیزیکی کالا و … در فصل اول تشریح گردیده است.

در فصل دوم تعریف کالا،انواع کالاها،تعریف واحدهای سنجش،طبقه بندی کالا،کدگذاری کالا و روش های متداول کدگذاری کالاها،اهمیت کدگذاری کالا،روش های کدگذاری کالا،اجزای کالا،کنترل موجودی کالا و …..

در فصل سوم کتاب آموزش تحلیلی انبار و حسابداری انبار ،گردش کار انبار و ارتباط واحد انبار با سایر واحدهای سازمان من جمله تولید،توزین،کنترل کیفیت،فروش،تعمیر و نگهداری ،مهندسی و واحد مالی و … بطور کامل تشریح گردیده است.

در فصل چهارم در رابطه با نحوه ریالی نمودن اسناد انبار و انواع روش های متداول پذیرفته شده ریالی نمودن اسناد انبار بحث شده است.

در فصل پنجم در رابطه با اسناد حسابداری مرتبط با موجودی کالا به تفکیک اسناد حسابداری مرتبط با رسیدها(با نرخ واقعی،نرخ برآوردی و نرخ استاندارد) و فرم های خروج از انبار بطور کامل بحث شده و آموزش داده شده است و با مطالعه این فصل به تمامی ثبت های حسابداری موجودی کالا آشنا خواهید شد.

در فصل ششم این کتاب عملیات پایان سال و انبارگردانی و اقداماتی که در پایان دوره مالی می بایستی انجام گردد صحبت شده است.

و در نهایت هم در فصل هفتم این کتاب مهمترین گزارشات واحد انبار و حسابداری انبار بصورت تصویری آورده شده است.

امیدوار هستیم ۶ ماه تلاش برای جمع آوری اطلاعات این کتاب مورد استفاده شما قرار گفته و بتوانید از این کتاب بسیار مهم در افزایش اطلاعات و سطح تخصص حسابداری خود استفاده نمائید.

این کتاب بصورت دانلودی است که از طریق لینک زیر قابل خرید می باشد.با پرداخت مبلغ کتاب لینک دانلود کتاب برای شما فعال می گردد.

220,000 ریال – خرید