تبلیغات

تفویض امور به بخش خصوصی شاه کلید استقلال بانک مرکزی

اقتصاد

یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: تا هنگامی‌که اقتصاد ایران دولتی و منابع در اختیار دولت باشد استقلال بانک مرکزی معنایی ندارد.

 ایرج ندیمی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان اظهار داشت: تا هنگامی‌ که اقتصاد ایران دولتی و منابع در اختیار دولت باشد استقلال بانک مرکزی معنایی ندارد.

وی افزود: در دیگر کشورها به دلیل اینکه بیشترین سهم اقتصاد برای بخش خصوصی است منطقی به نظر می رسد که بانک مرکزی در این کشورها از استقلال نسبی برخوردار باشد اما وقتی‌که اقتصاد، خصوصی نیست و دولت هم به هر دلیلی بیشترین بخش اقتصاد را در اختیار خود دارد نمی‌توان انتظار داشت که بانک مرکزی بطور مستقل عمل کند.

ندیمی تأکید کرد: باید قبول کنیم که رتبه بندی بانکها از یک سو و استقلال بانک مرکزی از سوی دیگر به نحوه عملکرد و نقش دولت در اقتصاد بستگی دارد بنابراین وقتی بخش خصوصی نقش پایینی دارد و اقتصاد ایران 80 درصد دولتی است نمی توان انتظار استقلال اقتصادی را برای کشور داشت.

این عضوکمیسیون اقتصادی مجلس در پایان یادآور شد: در این خصوص لازم است تا نقش کارفرمایی دولت به حداقل کاهش برسد و یا آن را به غیر از بخش حاکمیتی منتقل کنیم  ولی تا زمانی که این موضوع انجام نشود نمی توان برای آن کاری کرد.

 

شاخص ترین ویژگی های من سخت کوشی ،تلاش با هدف و عشق به کارآفرینی است.

مطالب مشابه

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برو بالا
آموزش های رایگان حسابداری
آموزش مفاهیم حسابداری بصورت کاربردی و عملی
قوانین و مقررات
جدیدترین قوانین و بخشنامه های مالیاتی
دوره های آنلاین
آموزش های حرفه ای و کاربردی، ورود به بازارکار
رویدادهای ویژه
مهمترین اخبار و رویدادهای ویژه مرتبط با حسابداری