تبلیغات

هفته کاری جدید بورس با ۱۰۴ واحد رشد آغاز شد

به گزارش ایرنا، کارشناسان این روزها انتظار تغییر جدی در مسیر حرکت شاخص کل بورس را ندارند به گونه ای که همه به نوسان های کوتاه و ضعیف در محدوده کانال ۷۳ و ۷۴ هزار واحدی خو گرفته اند.
کاهش حجم و تعداد معاملات در هفته های اخیر، توان رشد قابل توجه را از شاخص گرفته و در مجموع، معاملات در روندی نزولی انجام می شوند.
در معاملات امروز بیش از ۹۷۲ میلیون سهم و حق تقدم به ارزش دو هزار و ۱۶۹ میلیارد ریال در ۵۹ هزار و ۵۰۲ نوبت خرید و فروش شد.
نمادهای شبندر(پالایشگاه بندرعباس)، کچاد (معدنی و صنعتی چادرملو)، شپنا (پالایش نفت اصفهان)، همراه (ارتباطات سیار ایران)، ومعادن (توسعه معادن و فلزات) و پارسان (گسترش نفت و گاز پارسیان) با رشد خود تاثیر مثبت بر شاخص کل داشتند، و دراین میان نماد خساپا با تاثیر منفی مانع اوج گیری شاخص شد.
همه شاخص های اصلی بازار سرمایه نیز امروز مثبت بودند و بر این اساس، شاخص قیمت (وزنی- ارزشی) ۳۷ واحد، شاخص کل (هم وزن)۱۶ واحد، شاخص قیمت (هم وزن) ۱۳ واحد، شاخص آزاد شناور ۶۶ واحد، شاخص بازار اول ۱۰۱ واحد وشاخص بازار دوم ۶۶ واحد رشد کرد.
از جمله موضوعاتی که احتمال می رفت بر معاملات امروز تاثیر منفی بگذارد، وقوع کودتای نافرجام در ترکیه بود اما روند دادوستدها در بازار امروز بدون تاثیرپذیری از این اتفاق انجام شد.
اقتصام**۲۰۲۲** ۲۰۲۳

انتهای پیام /*

شاخص ترین ویژگی های من سخت کوشی ،تلاش با هدف و عشق به کارآفرینی است.

مطالب مشابه

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برو بالا
آموزش های رایگان حسابداری
آموزش مفاهیم حسابداری بصورت کاربردی و عملی
قوانین و مقررات
جدیدترین قوانین و بخشنامه های مالیاتی
دوره های آنلاین
آموزش های حرفه ای و کاربردی، ورود به بازارکار
رویدادهای ویژه
مهمترین اخبار و رویدادهای ویژه مرتبط با حسابداری