تبلیغات

والی نیمروز افغانستان: چابهار بهشت سرمایه گذاران افغان برای تجارت است

«محمد سمیع» روز یکشنبه در چابهار در نشست با استاندار سیستان وبلوچستان و مسئولان این شهرستان در مجتمع پتروشیمی مکران اظهار داشت: استان سیستان وبلوچستان و بندر چابهار بهترین مکان برای انتقال کالاهای افغانستان به دنیاست.
وی افزود: کشور ایران میزبان خوبی برای شهروندان افغان در چند دهه اخیر بوده است که لطف و مهربانی دولت و ملت ایران جای قدردانی دارد و هیچگاه از ذهن ملت افغان پاک نخواهد شد.
وی گفت: افغانستان از نظر کشاورزی و معادن، کشوری غنی است که می توان با اکتشاف و استخراج معادن و انتقال محصولات آنها به چابهار به سراسر دنیا صادر کرد.
والی ولایت نیمروز افغانستان تسهیل در سرمایه گذاری و همکاری با تجار و بازرگانان افغان در چابهار را خواستار شد و افزود: انتظار است با عنایت و توجه استاندار محترم و مسئولان سیستان و بلوچستان تمامی موانع سرمایه گذاری از سر راه فعالان اقتصادی افغان برداشته تا روز به روز بر جمعیت تجار و سرمایه گذاران در این استان به ویژه بندر چابهار افزوده شود.
سمیع گفت: استاندار سیستان و بلوچستان و مسئولان دستگاههای اجرایی این استان همکاری خوبی با مردم و دولت افغانستان دارند و ما خوشحالیم که در همسایگی این استان قرار داریم.
وی بیان کرد: برگشت سرمایه و کوتاهی مسیر، صرفه جویی در هزینه ها، وجود امنیت و دسترسی به بازارهای جهانی مهمترین مزیت بندر چابهار برای سرمایه گذاران و تجار افغانستان است.
والی ولایت (استان) نیمروز در راس هیات تجاری و اقتصادی کشور افغانستان به همراه استاندار سیستان و بلوچستان امروز /یکشنبه/ در بدو ورود به فرودگاه کنارک مورد استقبال مدیرعامل سازمان منطقه آزاد، فرمانداران چابهار و کنارک، مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان و جمعی از روحانیان و مسئولان محلی قرار گرفتند.
این هیات بلند پایه در سفر ۲روزه شهرستان چابهار از طرح توسعه بندر شهید بهشتی، قسمت کارگاهی و صنعتی منطقه آزاد دیدن می کنند.
نیمروز ولایتی در جنوب باختری افغانستان در همسایگی منطقه سیستان ایران واقع شده و شهر زرنج مرکز آن و شهرهای چخانسور و چهاربرجک از مهمترین شهرهای تابعه این ولایت است.
سیستان و بلوچستان حدود ۳۰۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور افغانستان دارد.
شهرستان چابهار با ۲۶۰ هزار نفر جمعیت در ۶۴۵ کیلومتری زاهدان مرکز سیستان و بلوچستان و در ساحل دریای عمان واقع شده است.
۳۰۴۳ /۸۰۰۵ /۶۰۸۱

انتهای پیام /*

شاخص ترین ویژگی های من سخت کوشی ،تلاش با هدف و عشق به کارآفرینی است.

مطالب مشابه

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برو بالا
آموزش های رایگان حسابداری
آموزش مفاهیم حسابداری بصورت کاربردی و عملی
قوانین و مقررات
جدیدترین قوانین و بخشنامه های مالیاتی
دوره های آنلاین
آموزش های حرفه ای و کاربردی، ورود به بازارکار
رویدادهای ویژه
مهمترین اخبار و رویدادهای ویژه مرتبط با حسابداری