تبلیغات

رقابتهای سیاسی لازم است اما نباید به اصل منافع ملی لطمه بزند/اشتغال جوانان با استخدام حل نمی‌شود

رییس جمهور یکشنبه شب در جلسه شورای اداری استان کرمانشاه، با بیان اینکه رقابتهای سیاسی لازم اما نباید به اصل منافع ملی لطمه بزند، تصریح کرد: امنیت، هدایت‌های رهبری و تفاهم قوا نعمت‌های بزرگ است که باید قدردان آن باشیم.

به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام حسن روحانی یکشنبه شب در این نشست با تأکید بر ضرورت وحدت، همدلی و یکپارچگی در راستای توسعه کشور در راستای حفظ منافع و اهداف ملی، گفت: امروز باید با استفاده از منابع داخلی و بهره‌گیری از اتحاد و انسجام، امنیت، تفاهم میان قوای سه‌گانه و هدایت‌های رهبری معظم انقلاب، روند توسعه روزافزون کشور را به پیش ببریم.

رییس جمهور با تقدیر از استقبال و میهمان‌نوازی باشکوه مردم این استان از هیأت دولت، گفت: برای دولت همه استان‌های کشور، یکسان و همگی اجزای پیکره ایران عزیز، هستند. از سوی دیگر، هر استانی ویژگی‌های خاص خود را دارد که باید براساس آن‌ها، برای توسعه روزافزون همه نقاط کشور، تلاش کنیم.

روحانی با اشاره به اینکه مردم استان‌های مرزی کشور، مرزداران ایران اسلامی هستند، گفت: دولت در حد توان و در چارچوب قانون موظف است به استان‌هایی که در دوران دفاع مقدس، دلیرانه از کشور دفاع کرده و مورد تاخت و تاز دشمنان قرار گرفتند، کمک کند.

رییس‌ جمهور، کرمانشاه را استان فرهنگ، تجارت، دلاوری‌ها و دروازه غرب ایران دانست و افزود: تکمیل ظرفیت‌های ترانزیتی و راه آهن غرب کشور ضروری و راهبردی است.

 روحانی خاطر نشان کرد: وعده‌هایی که دولت در سفرهای استانی به مردم می‌دهد، به گونه‌ای است که تا پایان دولت باید اجرایی و نهایی شوند.

رییس‌ جمهور با اشاره به مشکلات موجود در کشور به واسطه کاهش میزان فروش و قیمت نفت، گفت: سال گذشته در شرایطی که برخی از کشورهای صادرکننده نفت، با مشکلات عدیده‌ای مواجه شده و دچار تورم سه رقمی شدند، ما به رغم همه دشواری‌ها موفق شدیم تورم را به سمت تک رقمی مدیریت کنیم.

روحانی کرمانشاه را استان جهاد و ایستادگی در برابر دشمن توصیف کرد و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گلگون کفن این منطقه، گفت: مردم کرمانشاه امروز هم با مرزبانی از مرزهای ایران در حال جهاد هستند.

رییس‌ جمهور با تأکید بر اینکه امروز در کشور به جهاد در عرصه‌های مختلف فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی و ایجاد اشتغال نیاز داریم، گفت: اگر با اراده و ایستادگی در راه خدا، جهاد کنیم، خداوند ما را در راه رسیدن به موفقیت کمک خواهد کرد.

روحانی با اشاره به ضرورت رفع معضل اشتغال جوانان در کشور، اظهار داشت: حل مشکل اشتغال در کشور، به معنای استخدام جوانان و فربه کردن دولت نیست، بلکه باید با فراهم کردن شرایط برای مشارکت جوانان در صحنه‌های مختلف رونق اقتصادی این مشکل را برطرف کنیم.

رییس‌ جمهور با اشاره به ضرورت اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در کشور افزود: زنجیره سرمایه، تکنولوژی، تولید و بازار فروش باید تکمیل شود که در این راستا بودجه دولت محدود است و در نتیجه باید شرایط را برای جذب سرمایه داخلی و خارجی در راستای رونق دادن به اقتصاد و انجام طرح‌ها و پروژه‌ها فراهم و مهیا کنیم.

روحانی با اشاره به ضرورت اصلاح نظام بانکی و اقداماتی که در دولت برای رسیدن به این هدف انجام شده است، افزود: ما باید شرایط مناسب را برای ارایه تسهیلات بانکی با نرخ پایین تدارک ببینیم و دولت منتظر سرمایه خارجی نخواهد ماند.

رییس‌ جمهور با بیان اینکه گفتمان و عمل همه قوا و نهاد‌ها باید رونق اقتصادی باشد، گفت: دولت طی سه سال گذشته با همه توان، علاوه بر تلاش برای حل و فصل مسأله هسته‌ای به دنبال حل مشکلات اقتصادی کشور بوده است و این تلاش‌ها را با هدف‌گذاری دستیابی به رشد ۵ درصدی در سال جاری ادامه خواهد داد.

روحانی تأکید کرد: هر چه وحدت، همدلی و یکپارچگی افزایش یافته و به دنبال حاشیه‌ها و مسایل و موضوعات حزبی نباشیم و منافع، اهداف و امنیت ملی برایمان اصل باشد، موفق‌تر خواهیم بود.

رییس‌ جمهور اظهار امیدواری کرد: استان کرمانشاه که در دوران دفاع مقدس در خط مقدم جهاد و دفاع بوده، امروز هم در جهاد فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی در خط مقدم باشد.

پیش از سخنان رییس‌ جمهور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه، نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری، امام جمعه اهل تسنن کرمانشاه و استاندار و نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی به بیان نقطه نظرات و مسایل و مشکلات استان پرداختند.

شاخص ترین ویژگی های من سخت کوشی ،تلاش با هدف و عشق به کارآفرینی است.

مطالب مشابه

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برو بالا
آموزش های رایگان حسابداری
آموزش مفاهیم حسابداری بصورت کاربردی و عملی
قوانین و مقررات
جدیدترین قوانین و بخشنامه های مالیاتی
دوره های آنلاین
آموزش های حرفه ای و کاربردی، ورود به بازارکار
رویدادهای ویژه
مهمترین اخبار و رویدادهای ویژه مرتبط با حسابداری