تبلیغات

منطقه ویژه اقتصادی نمین یک گام تا مرحله اجرا

به گزارش ایرنا محمد شهبازعلیزاده روز دوشنبه در جلسه بررسی زیرساخت های مورد نیاز منطقه ویژه اقتصادی نمین در استانداری اردبیل افزود: طرح جامع این منطقه بعد از تکمیل و تامین نیازمندی ها و زیرساخت ها برای اجرایی شدن به دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور ارایه می شود.
وی اظهار کرد: منطقه ویزه اقتصادی نمین در رونق اقتصادی استان نقش و تاثیر مهمی خواهد داشت و در سال ۱۴۰۴ مطابق سندچشم انداز توسعه کشور با ارایه خدمات پیشرو، متمایز و مبتنی بر توسعه پایدار و اقتصاد سبز به عنوان اکوپارک نمونه صنعتی در کشور خواهد درخشید.
وی بیان کرد: این منطقه با تکمیل زنجیره فعالیت های اقتصادی و ارایه خدمات به واحدهای مستقر در شعاع ۷۰۰ کیلومتری از بندر انزلی تا ماکو به عنوان نخستین منطقه صنعتی سبز کشور در آشتی صنعت با محیط زیست موثر خواهد بود.
شهبازعلیزاده ادامه داد: به لحاظ وسعت منطقه ویژه اقتصادی نمین و نیاز به بررسی و مطالعه زیرساخت های مورد نیاز آن، شرکت مشاور در قالب فازبندی های اجرایی و زمان بندی های تعریف شده نسبت به مطالعه و اعلام نیازمندی های آن اقدام کرده است.
او گفت: مراحل ایجاد منطقه ویژه اقتصادی نمین هرگز متوقف نشده و بدون وقفه ادامه یافته است اما به لحاظ اهمیت این طرح ملی، مرحله مطالعه راهبردی آن زمانبر بوده است.
مدیرمنطقه ویژه اقتصادی نمین افزود: مطالعات این منطقه در چهار مرحله انجام گرفته و برای مرحله اجرایی آن پنج فاز پیش بینی شده است و ۵۵ درصد از کل اراضی آن دارای کاربری صنعتی و ۴۵ درصد با کاربری خدماتی خواهد بود.
در این جلسه بهروز فروزنده مشاور مطالعاتی منطقه ویژه اقتصادی نمین نیز از نیاز این منطقه به ۲۷۰ مگاوات برق، ۲ مترمکعب گاز در هر ماه به ازای هرمترمربع زیربنا و سه هزار و ۲۵۴ مترمکعب آب در روز خبر داد.
منطقه ویژه اقتصادی نمین با دوهزار و ۵۵ هکتار مساحت در نزدیکی فرودگاه اردبیل به عنوان یکی از مطالبات جدی مردم استان اردبیل در سال ۸۵ در هیات دولت و در سال ۸۹ در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده است.
۷۱۲۴/ ۱۲۵۷

انتهای پیام /*

شاخص ترین ویژگی های من سخت کوشی ،تلاش با هدف و عشق به کارآفرینی است.

مطالب مشابه

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برو بالا
آموزش های رایگان حسابداری
آموزش مفاهیم حسابداری بصورت کاربردی و عملی
قوانین و مقررات
جدیدترین قوانین و بخشنامه های مالیاتی
دوره های آنلاین
آموزش های حرفه ای و کاربردی، ورود به بازارکار
رویدادهای ویژه
مهمترین اخبار و رویدادهای ویژه مرتبط با حسابداری