تبلیغات

کشف چهار محموله ارز قاچاق در سه ماه نخست امسال

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، قاسم خورشیدی امروز دوشنبه در نشستی خبری، با اشاره به اتصال پرتال ارزی میان بانک مرکزی، سیستم بانکی، گمرک جمهوری اسلامی و سازمان توسعه تجارت ایران، گفت: با توجه به مشکلاتی که در گذشته در حوزه ارز رخ داده بود، ضرورت تشکیل پرتال ارزی احساس شد و به دنبال آن، این سامانه در سال ۱۳۹۳ راه اندازی شد.
وی افزود: این سامانه تا پیش از این تنها در بانک مرکزی بود و به دستگاه های مرتبط دیگر متصل نبود ، اما هم اکنون به سیستم بانکی، گمرک جمهوری اسلامی و سازمان توسعه تجارت ایران متصل شده است.
خورشیدی اضافه کرد: این پرتال یک زیرسامانه دارد که مربوط به فعالیت صرافی ها است و این زیرسامانه نیز به زودی راه اندازی می شود و بدین ترتیب تمام مبادلات ارزی صرافی ها باید از طریق آن انجام شود.
سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز مجموع ارزش کشفیات سه ماه نخست امسال را ۱۶ هزار و ۳۱۰ میلیارد ریال ذکر کرد و گفت: مجموع کشفیات در دوره زمانی مشابه سال قبل یک هزار و ۸۱۰ میلیارد ریال بود.
خورشیدی تعداد پرونده های تشکیل شده در سه ماه نخست سال گذشته در ارتباط با قاچاق کالا و ارز را ۱۰ هزار و ۷۰۰ پرونده اعلام کرد و افزود: در سه ماه نخست امسال نیز ۱۸ هزار و ۱۹۷ پرونده در زمینه قاچاق کالا و ارز تشکل شده است.
سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز تصریح کرد: در زمینه کشف محموله های قاچاق طلا، امسال رشد قابل ملاحظه ای داشتیم و تنها در دو مغازه در یزد، معادل ۲۰۰ میلیارد ریال مصنوعات طلای خارجی قاچاق کشف شد.
وی در ادامه به برخی از محموله های قاچاق کشف شده در سه ماه نخست امسال اشاره کرد و گفت: در این دوره زمانی، ۱۴ لنج لوازم خانگی در میناب و دو لنج در نخل تقی و عسلویه و ۹ کانتینر پوشاک گران قیمت در بندر عباس کشف شد.

** راه اندازی قرارگاه مبارزه با قاچاق کالا در ۱۹ استان کشور
سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز اعلام کرد: نیروی انتظامی ۱۹ استان کشور قرارگاه مبارزه با قاچاق کالا راه اندازی کرده اند. این استان ها یا جزو استان های مرزی هستند و یا در مسیر انتقال کالاهای قاچاق قرار دارند.
خورشیدی افزود: انتظار داریم روند کاهشی حجم قاچاق که از دو سال پیش آغاز شده در سال جاری نیز ادامه داشته باشد؛ چنانچه آمارهای سه ماه نخست موید این موضوع است.
وی یکی از چالش های پیش روی مبارزه با قاچاق کالا را معافیت های گمرکی ذکر کرد و گفت: در حال حاضر از محل معافیت ملوانی – که از آن به عنوان ته لنجی یاد می شود – حجم قابل توجهی کالای قاچاق وارد کشور می شود.
خورشیدی گفت: در سه ماه نخست امسال بیش از ۱۰ هزار تن برنج کشف شد که غالب آنها از طریق معافیت های ملوانی و مرزنشینی وارد شده است.
این خبر تکمیل می شود
اقتصام**۹۱۸۹**۱۵۶۱

انتهای پیام /*

شاخص ترین ویژگی های من سخت کوشی ،تلاش با هدف و عشق به کارآفرینی است.

مطالب مشابه

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برو بالا
آموزش های رایگان حسابداری
آموزش مفاهیم حسابداری بصورت کاربردی و عملی
قوانین و مقررات
جدیدترین قوانین و بخشنامه های مالیاتی
دوره های آنلاین
آموزش های حرفه ای و کاربردی، ورود به بازارکار
رویدادهای ویژه
مهمترین اخبار و رویدادهای ویژه مرتبط با حسابداری