تبلیغات

تشکیل ستاد اقتصاد مقاومتی و حمایت از صنایع خرد در بانک ملی ایران

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از بانک ملی ایران، محمدرضا حسین زاده در نشست هم اندیشی مدیران ارشد بانک ملی با ولی الله سیف رییس کل بانک مرکزی، با تشریح برنامه های این بانک برای حمایت از واحدهای تولیدی کوچک و متوسط گفت: حمایت از این صنایع برنامه مهم دولت برای توسعه اشتغال و رفع رکود در کشور است.
وی افزود: سیستم بانکی با اعتباری به ارزش ۱۶۰ هزار میلیارد ریال از صنایع کوچک و متوسط کشور که دچار مشکلات مالی هستند، حمایت می کند.
حسین زاده ادامه داد: دستورالعمل های حمایتی در این زمینه توسط بانک مرکزی به بانک ها ابلاغ شده است و واحدهای تولیدی به شرط داشتن توجیه لازم و منطقی، مورد حمایت مالی بانک ها قرار خواهند گرفت.

** ارتباطات مالی با کشورهای مختلف آغاز شده است
حسین زاده به اقدام های انجام شده در بانک ملی ایران برای توسعه فعالیت های ارزی پس از برنامه جامع اقدام مشترک(برجام ) اشاره کرد و گفت: در حال حاضر ارتباطات مالی بانک ملی ایران با کشورهای مختلف آغاز شده است و در آینده نیز این ارتباطات با بانک های مهم اروپایی و همچنین کشورهای همسایه توسعه خواهد یافت.
به گفته وی، مردم انتظارات به حقی از بانک ها در زمینه بانکداری الکترونیک دارند که بانک ملی ایران در دور جدید فعالیت خود، با سرعت بالا، انتظارات مردم را در این خصوص تامین خواهد کرد.
مدیر عامل بانک ملی ایران از آموزش بانکداری الکترونیک و توسعه نرم افزاری و سخت افزاری به عنوان مهمترین برنامه های بانک ملی ایران در این حوزه یاد کرد.
رصد و کنترل روزانه مطالبات معوق و افزایش منابع سپرده ای بانک ملی ایران دو مطلب مهم دیگری بود که حسین زاده به عنوان یک امر مهم و جدی در برنامه های این بانک مورد تاکید قرار داد.
وی افزود: مسوولان ادارات امور شعب بانک ملی ایران نماینده مدیرعامل بانک در مناطق خود هستند و باید برای تسریع در تصمیم گیری ها و ایجاد رضایت در مشتریان، به نحو احسن از اختیارات خود استفاده کنند.

** اثر سوء فضاسازی علیه بانک ها بر فعالیت های بین المللی
مدیرعامل بانک ملی ایران همچنین در این نشست، فضای منفی ایجاد شده علیه بانک ها و موسسه های مالی در دو ماه اخیر در کشور را دارای آثار سوء در زمینه فعالیت های بین المللی بانک ها و تسریع در روند توسعه اقتصادی کشور عنوان کرد.
رییس شورای هماهنگی بانک های دولتی گفت: در نشست های مشترکی که با بانک های خارجی برای توسعه ارتباطات مالی برگزار می شود، فضای منفی علیه بانک های ایران در یکی دو ماه اخیر و علل و مسایل آن مورد سوال و تامل قرار می گیرد که در تصمیم گیری آنها برای ایجاد ارتباطات مالی تاثیرگذار است.
وی رسیدگی به دریافت حقوق های نامتعارف را خواست عموم مردم دانست و نتیجه آن را شفافیت بیشتر عنوان و تاکید کرد: البته این توجه و رسیدگی باید به صورت منطقی و از مجراهای قانونی مربوطه دنبال شود و خوشبختانه رفتار بانک های دولتی به طور عموم قانونمند و منضبط بوده است.
اقتصام**۲۰۲۵ **۱۵۶۱

انتهای پیام /*

شاخص ترین ویژگی های من سخت کوشی ،تلاش با هدف و عشق به کارآفرینی است.

مطالب مشابه

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برو بالا
آموزش های رایگان حسابداری
آموزش مفاهیم حسابداری بصورت کاربردی و عملی
قوانین و مقررات
جدیدترین قوانین و بخشنامه های مالیاتی
دوره های آنلاین
آموزش های حرفه ای و کاربردی، ورود به بازارکار
رویدادهای ویژه
مهمترین اخبار و رویدادهای ویژه مرتبط با حسابداری